Botë e Çuditshme

Supermarketi më i çuditshëm në botë! Nga shitja e objekteve të ndryshme deri tek pulat me tatuazhe!

Një “supermarket” i pazakontë në Las Vegas është bërë viral për shumëllojshmërinë e mallrave të çuditshme, duke përfshirë shpendët me tatuazhe në dukje dhe pastën speciale të dhëmbëve që supozohet se janë për ata që ngrenë pesha. Facundo Hernandez, i njohur në TikTok si @argentiniankingg, ndau një video të tij duke u endur nëpër Omega Mart, që ndodhet në kompleksin Area15 të Sin City. Në mbishkrimine videos, e cila ka arritur mbi 575,000 shikime, thuhet:

Supermarketi më i çuditshëm në botë. 

Në klipin shumë minutësh, shikuesit mund të dallojnë atë që Hernandez e quan pulë “të tatuazhuar” të shtrirë në majë të pjatës së zbukuruar me marule, si dhe një “gjarpër” gri-të bardhë që i ngjan një salçiçeje të një lloji në dyqanin me ndriçim të egër. Hernandez më vonë tregon një shenjë në treg që thotë:

Nxitoni, koha e nxitimit është e pakufizuar. Nuk e keni idenë se çfarë është në dyqan për ju!

Videoja vazhdon te një “gjë qesharake me fryrje mjellme” e përdorur si një pajisje për lundrimin e pishinës dhe me një çmim të jashtëzakonshëm 55 dollarë. Ajo ndiqet shpejt nga një klip i TikToker që mban lart një pastë dhëmbësh blu të përshtatur për peshëngritësit, si dhe një shishe Carlos Medina Blue Chile. Hernandez zbulon gjithashtu se dyqani është i rrënuar me iluzione optike, të tilla si dyert e frigoriferit që në fakt të çojnë në korridore dhe pjesë të tjera të dyqanit. Disa përdorues të TikTok shkuanin kështu për dyqanin e çmendur:

Ai supermarket ndryshon ligjet e fizikës.

Është si një ëndërr. Surreale dhe e pakuptimtë.

Duket si një episod i Simpsons.

Supermarket shumë qesharak, por askush nuk do të blejë asgjë.

Mjerisht, u zbulua se Omega Mart nuk është në të vërtetë një dyqan ushqimor i vërtetë. I gjithë operacioni është me të vërtetë një instalacion arti interaktiv i krijuar nga kompania e arteve dhe argëtimit Meow Wolf. Sipas website-it, instalacioni është një hyrje e mundshme në botë të reja dhe zbulime artistike, ndërsa instalacionet befasuese nga artistë vendas dhe ndërkombëtarë ofrojnë hapësira magjepsëse për të endur.

@argentiniankingg

El supermercado mas raro del mundo

♬ original sound – Facundo Hernandez

Me bazë në Santa Fe, New Mexico, Meow Wolf filloi veprimtarinë e saj në vitin 2008 pasi një grup artistësh u mblodhën me një dëshirë të përbashkët për të shfaqur veprat e tyre artistike për publikun. Grupi ka instalime arti në Kaliforni, Nevada, Texas dhe Kolorado.