Celebrities Film & Tv

Të festosh sapo të ndahesh! Ja veprimi i fundit aktorit Jason Momoa…

Disa orë përpara se aktori i njohur dhe shumë i dashur Jason Momoa të shpallte ndarjen me gruan e tij Lisa Bonet, regjisori i “Aquaman” festoi ditën e fundit të xhirimit të vazhdimit të filmit me një foto shumë të bukur ku edhe vetë aktori shfaqet shumë i lumtur.

Rreth dy orë para atij postimi, regjisori James Wan ndau një foto në rrjetin e tij social Instagram për të përkujtuar mbylljen e xhirimeve për “Aquaman and the Lost Kingdom”. Në foto, Momoa buzëqesh së bashku me Wan dhe aktorin Patrick Wilson.

Dhe së fundmi, më në fund, përfundimisht mbyllja e xhirimeve në ditën e fundit aktuale të #Aquaman2 në Malibu me këta dy zotërinj. Mijëra falenderime për të gjithë ekipin e jashtëzakonshëm që punoi kaq shumë dhe pa u lodhur për këtë foto. Sidomos pjesa e Mbretërisë së Bashkuar ku kemi xhiruar 95% të filmit. Vërtet disa nga artizanët dhe zejtarët më të mirë me të cilët kam pasur fatin të punoj. Dhe thirrje të mëdha për njësitë mahnitëse të Hawait dhe Los Angeles-it. Kam një rrugë shumë të gjatë për të bërë para se të jetë gati, por mezi pres ta ndaj këtë film të vogël me ju të gjithë.

Mesa duket një prej historive më romantike të dashurisë së Hollywood-it i erdhi fundi kur Jason Momoa dhe Lisa Bonet lëshuan një deklaratë të përbashkët të postuar në llogarinë e tij në Instagram të mërkurën, duke njoftuar se i dhanë fund martesës së tyre. Në deklaratë shkruhej:

Ne të gjithë e kemi ndjerë shtrëngimin dhe ndryshimet e këtyre kohërave transformuese… Një revolucion po shpaloset dhe familja jonë nuk bën përjashtim… ndjenja dhe rritja nga ndryshimet sizmike që po ndodhin. Dhe kështu, ne ndajmë lajmin se po ndahemi.