Bota Celebrities Music Showbiz

Të gjithë mezi po e presin “Grammy”-n por burimet shprehen se është një kaos i vërtetë!

Mesa duket Industria e Muzikës dëshiron të largohet nga Vegasi kjo për arsye se fundjava e “Grammy” në Sin City po rezulton të jetë një rrëmujë e vërtetë, sipas disa burimeve të industrisë. “Njerëzit janë të stresuar dhe të trullosur duke vrapuar lart e poshtë gjithandej. Ka konferenca të shumta që po zhvillohen, një ngjarje e madhe pokeri dhe marrja e makinave luksoze për artistët ka qenë një fatkeqësi e vërtetë, “tha një burim për Page Six.

Çmimet e 64-ta vjetore “Grammy” fillimisht ishte menduar të transmetohej më 31 janar nga Crypto.com Arena në Los Angeles. Akademia e Regjistrimit, megjithatë, u detyrua ta riplanifikonte dhe ta zhvendoste atë në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas, e cila kishte më shumë hapësirë ​​​​jashtë për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Lëvizja ka bërë që fundjava e mbushur me aksione të bjerë në kaos sepse “askush nuk dëshiron të shkojë në atë qytet bruto,” tha një grup muzikor, i cili nuk po merr pjesë këtë vit. Edhe veshjet janë mërzitur që janë aty.

Stilistët po përjetojnë një rënie sepse nuk ka rrobaqepës ekspertë si në Los Angeles dhe ata duhet të tërheqin fustanet e modës dhe smokingët nëpër kazinotë me tym që kanë erë të keqe. 

Mes problemeve të njerëzve të muzikës – artistëve u duhet gjithashtu të zvogëlojnë shoqëruesit e tyre për shkak të kredencialeve të kufizuara këtë vit dhe do të ketë një mungesë serioze të festave të labelave të mëdha muzikore.

Konsensusi është se nuk po bën shumë bujë dhe askush nuk dëshiron të shkojë në Vegas.

Clive Davis madje anuloi turneun e tij vjetor para Grammy-it “për shkak të pengesave logjistike të shkaktuara nga pandemia e vazhdueshme, duke përfshirë mungesën e një vendi të përshtatshëm”, tha ai në fillim të këtij viti. Trevor Noah do të drejtojë shfaqjen të dielën dhe yje të tillë si Billie Eilish, BTS, Lil Nas X, Leon Bridges dhe Lady Gaga janë planifikuar të marrin pjesë. Ndërkohë, Steven Tyler do të organizojë një festë Grammy në Hollywood Palladium në Los Angeles, ku do të performojë Miley Cyrus.