Celebrities Fashion Showbiz

Të gjithë vëmendjen në MTV VMA 2023 e merr Selena Gomez dhe ka një arsye pse!

Për mirë apo për keq, të gjithë sytë ishin drejtuar nga Selena Gomez të martën në mbrëmje në MTV Video Music Awards. Këngëtarja dhe aktorja shkëlqeu në tapetin rozë e veshur me një fustan të kuq me lule Oscar de la Renta dhe aksesorë të ngjashëm.

Ajo brohoriti për shoqen e saj Taylor Swift ndërsa Swift mori në shtëpi shumicën e fitoreve të natës. Gomez ndau një foto të saj me Swift në Instagram dhe bëri shaka me paraqitjet e tyre. Në mbishkrimin mbi imazhin shkruhej:

Ajo duket mahnitëse.

Gomez gjithashtu postoi një deklaratë në Instastories e saj.

Nuk do të jem kurrë më meme. Më mirë të ulem pa lëvizur. Shumë dashuri.

Ylli i “Only Murders in the Building” nuk tha se çfarë e shkaktoi atë deklaratë, por njerëzit në rrjetet sociale komentuan disa nga shprehjet e saj gjatë shfaqjes. Disa postuan në Twitter në X (i njohur më parë si Twitter) për Gomez që dukej e tronditur gjatë performancës së Olivia Rodrigo të “Vampire”, kur një moment Rodrigo u nxitua nga skena (e gjitha ishte pjesë e aktit). Gomez kaloi një natë të mirë. Ajo fitoi çmimin më të mirë Afrobeats me yllin nigerian Rema për këngën e tij “Calm Down”.