Celebrities Film & Tv Music Showbiz

Taylor Swift vazhdon të dominojë dhe të rrëmbejë të gjitha çmimet e MTV VMA!

Taylor Swift bëri të gjithë vendin të shkëlqejë në MTV Video Music Awards të martën mbrëma, kur fitoi çmimin për videon e vitit për herë të dytë radhazi. Swift ishte gati për të pranuar trofeun e saj Moon-Man për videoklipin e saj “Anti-Hero” në ngjarjen në New Jersey, duke u shfaqur në shfaqje gjatë një pushimi në orarin e saj të turneut “Eras”. Vitin e kaluar, Swift fitoi të njëjtin çmim për videoklipin e saj “All Too Well (10 Minute Version) (Taylor’s Version)”.

Këngëtarja “Bejeweled” fitoi të paktën tre çmime të tjera të martën mbrëma, duke përfshirë këngën e vitit, popin më të mirë dhe regjinë më të mirë për “Anti-Hero”. Ajo u nominua edhe për artisten e vitit, kinematografinë më të mirë, efektet vizuale më të mira dhe montazhin më të mirë, të cilat nuk u prezantuan gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë.

Jam shumë, shumë e lumtur sepse kjo po vërteton pjesën time të preferuar të asaj që duhet të bëj.

Fitoret e së martës vijnë pasi Swift vazhdon atë që është ndoshta epoka e saj më e suksesshme deri më tani, e cila filloi në vitin 2022 kur ajo publikoi albumin e saj të 10-të në studio “Midnights”. Në tetor, menjëherë pas publikimit të “Midnights”, artisti zuri të gjitha dhjetë vendet e para të tabelës Billboard Hot 100 në të njëjtën kohë, sipas faqes së klasifikimit të muzikës. Swift është artistja e parë që ka arritur ndonjëherë këtë arritje në historinë 64-vjeçare të Billboard dhe ajo ka vazhduar të thyejë rekorde të ndryshme transmetimi që atëherë.