Celebrities Gossip Showbiz

U ndanë, u ribashkuan, Kendall Jenner dhe Devin Booker i japin fund romancës së tyre!

Kendall Jenner dhe Devin Booker janë ndarë në heshtje pas një romance dyvjeçare. Supermodelja, 27 vjeç, dhe basketbollisti, 26 vjeç, u ndanë miqësisht muajin e kaluar me dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin, por kanë vendosur të përqendrohen në karrierën e tyre kërkuese, raporton People.

Një burim tha:

Të dy kanë orare tepër të ngarkuara tani me karrierën e tyre dhe ata kanë vendosur ta bëjnë këtë një prioritet.

Ata kanë shumë dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin dhe dëshirojnë vetëm më të mirën. Burimi shtoi se vendimi për ndarje ishte i ndërsjellë dhe planifikojnë të qëndrojnë në kontakt. Zbulimi i ndarjes vjen disa ditë pasi Kendall u pa duke kaluar një natë të mrekullueshme në koncertin e ish-it Harry Styles në Forumin Kia të Los Angeles javën e kaluar, tetë vjet pas lidhjes së çiftit.

Kendall dhe Devin së fundmi u ndanë në fillim të këtij viti në qershor, por shpejt e rindezën lidhjen e tyre në gusht. Kendall dhe Devin fillimisht u lidhën dhe u panë së bashku në maj të 2018-ës, por në atë kohë, të dy po shihnin njerëz të tjerë dhe ishin thjesht në marrëdhënie miqësore. Megjithatë, dy vjet më vonë, dyshja filluan ta shihnin njëri-tjetrin në një nivel romantik.