Celebrities Gossip Showbiz

“Unë gjithmonë kam brohoritur për të”, Gisele Bündchen e mbështet akoma Tom Brady-n edhe pas divorcit!

Pavarësisht një divorci shumë publik, duket se nuk ka shumë armiqësi mes Tom Brady dhe ish-bashkëshortes Gisele Bündchen. Bündchen ishte pjesëmarrës në lojërat e Brady në New England dhe Tampa Bay, ndërsa të dy ishin të martuar për 13 vjet. Ky nuk ishte rasti sezonin e kaluar, i cili doli të ishte i fundit i karrierës së shkëlqyer të Brady.

Kur Brady’s Bucs priti Dallas Cowboys në raundin e kartës së egër të NFC, Bündchen nuk mund të mos shikonte. Gisele tha për Vanity Fair:

Ishte e vështirë, por e dini çfarë? Le të jemi të sinqertë. Është një sport ekipor dhe nuk mund të luash vetëm. Unë mendoj se ai luajti shkëlqyeshëm në rrethanat që kishte. Dua të them, ai nuk kishte asnjë linjë sulmi.

Bucs humbën, 31-14, pasi Brady përfundoi 35 nga 66 pasimet e tij – përpjekjet e tij më të shumta ndonjëherë për 351 jard, dy goditje dhe një ndërprerje. Dallas më vonë humbi në raundin e divizionit ndaj San Francisco 49ers, i cili humbi në kampionatin NFC nga Philadelphia Eagles.

Bündchen ishte i bindur se futbolli nuk ishte arsyeja e vetme e divorcit të tyre. Bündchen tha në lidhje me një ultimatum futbolli:

Dëgjo, unë gjithmonë kam brohoritur për të dhe do të vazhdoja përgjithmonë. Nëse ka një person që dua të jetë më i lumturi në botë, është ai. Më besoni. Unë dua që ai të arrijë dhe të pushtojë fushën. Unë dua që të gjitha ëndrrat e tij të realizohen. Kjo është ajo që unë dua, me të vërtetë, nga thellësia e zemrës sime.

Brady njoftoi se do të tërhiqej “për arsye të mira” në shkurt. Fillimisht ai doli në pension në vitin 2022, por u kthye pas vetëm një pauze 40-ditore.