Celebrities Gossip Showbiz

Aktori Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame” në Hollywood!

Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame” në Hollywood. Dhoma e Tregtisë e Holliwood-it zbuloi se po nderonin aktorin e Thor, 40 vjeç, për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në filma. Hemsworth do të marrë yllin e 2781-të në shiritin e famshëm që ndodhet në Bulevardin Hollywood. Folësit në një ceremoni për të nderuar yllin austriak janë regjisori i “Mad Max: Furiosa”, George Miller dhe bashkë-ylli i Chris “The Avengers”, Robert Downey Jr.

“Hollywood Walk of Fame” është një atraksion i njohur ndërkombëtarisht dhe përmban yje të ngulitur me emra të famshëm të nderuar për arritjet e tyre në industrinë e argëtimit. Disa aktorë të tjerë të Australisë dhe Zelandës së Re janë vlerësuar me një yll, duke përfshirë Nicole Kidman, Eric Bana, Russell Crowe, Cate Blanchett dhe Simon Baker.

Chris Hemsworth është padyshim në një nga aktorët më të kërkuar në Hollywood, duke marrë pjesë në produksione të njohura si “Thor”, “Avengers” ose “Extraction”. 40-vjeçari australian po kalon një moment shumë të mirë profesional dhe personal në jetën e tij. Aktori është kthyer në një nga emrat më të lakuar edhe si influencues. Hemsworth ka më shumë se 58 milionë ndjekës në Instagram, prandaj reklamimi në rrjetet e tij kushton një sasi e mirë parash.

Sipas një studimi të agjencisë Impressive, një agjenci australiane reklamash dhe marketingu, aktori ka të ardhurat më të larta në rrjetet sociale, më shumë se një milion dollarë për postim. Katherine Langford është e dyta më e paguara, me një pagesë të vlerësuar prej 737 205 dollarësh për postim dhe në vend të tretë Hugh Jackman, me një pagesë prej 554 989 dollarësh.