Celebrities Magazine Showbiz

Alec Baldwin falënderon gruan dhe avokatin në një postim në Instagram pas zhvillimeve të reja në çështjen ‘Rust’!

Pas lajmit të së enjtes se prokurorët e çështjes “Rust” po planifikojnë të rrëzojnë akuzat e ngritura ndaj Alec Baldwin, aktori falënderoi gruan e tij Hilaria Baldwin dhe avokatin e tij Luke Nikas në një postim në Instagram. Në postimin e shpërndarë të enjten, ai gjithashtu shfaqte një foto të tij të ulur me gruan e tij. Më tej, shtoi:

I detyrohem kësaj gruaje gjithçka që kam. Dhe ty, Lukas.

Është hera e parë që aktori poston në rrjetet e tij sociale që kur u bë publik lajmi për shkarkimin e planifikuar të akuzave kundër tij në lidhje me vrasjen fatale të Halyna Hutchins në vitin 2021. Prokurorja speciale Kari Morrissey tha në një deklaratë për CNN të enjten se rrëzimi i akuzave kundër Baldwin është i përkohshëm në pritje të hetimeve të mëtejshme.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)


Hutchins, një kinematografe, u godit dhe u vra nga një municion i drejtpërdrejtë i shkrepur nga një armë mbështetëse e mbajtur nga Baldwin, ndërsa po provonte një skenë në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico në 2021. Regjisori Joel Souza gjithashtu u qëllua dhe u plagos. Baldwin dhe armatura e “Rust” Hannah Gutierrez Reed u akuzuan të dy për vrasje të pavullnetshme në janar. Baldwin ishte deklaruar i pafajshëm. Prokurorët hoqën gjithashtu më parë një akuzë për përmirësimin e armëve të zjarrit kundër Baldwin dhe Gutierrez Reed.

Ne jemi të kënaqur me vendimin për të pushuar çështjen kundër Alec Baldwin dhe për të inkurajuar një hetim të duhur mbi faktet dhe rrethanat e këtij aksidenti tragjik.

Në tetor, Baldwin arriti një marrëveshje në padinë për vdekje të padrejtë, në të cilën ai u emërua, që u ngrit nga familja e Hutchins në shkurt të vitit të kaluar. Lajmi për heqjen e akuzave kundër Baldwin vjen pas kthimit të aktorit në grupin “Rust” këtë javë për të përfunduar xhirimet e filmit në Yellowstone Film Ranch në Montana.