Celebrities Showbiz

Amber Heard detyrohet të shesë shtëpinë e saj për të paguar Johnny Depp!

Dokumentet e pavulosura në gjykatë tregojnë se Amber Heard u largua nga një pagesë divorci nga Johnny Depp që mund të shkonte në dhjetëra miliona dollarë, ndërsa aktorja e sfiduar financiarisht ka vënë së fundmi në shitje shtëpinë në Kaliforni. Dokumentet zbulojnë se ylli i “Aquaman” injoroi udhëzimet nga ekipi i saj ligjor për të mos ndjekur Depp për paratë maksimale që i takonte pasi ata paraqitën kërkesën për divorc në vitin 2016.

Ajo mund të kishte kërkuar gjysmën e 33 milionë dollarëve të Depp që ai bëri për xhirimet e “Pirates of the Caribbean”, pasi ai u realizua ndërsa ata ishin të martuar. Por Heard zgjodhi të mos e bënte dhe u shkroi atyre një e-mail duke thënë se ajo ishte ‘çuditërisht e vërtetë me fjalën e saj, se kjo nuk ka të bëjë me paratë’.

Një gjykatës refuzoi të lejojë që ato prova të pranohen gjatë padisë së Depp për shpifje kundër Heard. Ajo u urdhërua t’i paguante Depp një total prej 8.3 milionë dollarë pasi u shpall fajtore për shpifje, por thotë se nuk ka para të mjaftueshme për ta bërë këtë. Tani, mund të ketë filluar të mbledhë disa nga ato para duke shitur shtëpinë e saj në Yucca Valley në shkretëtirën e Kalifornisë për një milion dollarë, një fitim prej rreth 500 mijë dollarë për Heard, sipas mediave të huaja.

Rikujtojmë se, Johnny Depp ka dhuruar pothuajse 670,000 paund për organizata bamirëse për fëmijë në të gjithë globin, njëra prej të cilave është e lidhur me ish-gruan e tij Amber Heard. Aktori ia dha paratë Fondacionit të Spitalit të Fëmijëve në Perth, Fondacionit të Fëmijëve të Spitalit të Great Ormond Street, Koalicionit të gjurmëve dhe Spitalit të Fëmijëve të Los Anxhelosit.