Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities

Atalanta Kërçyku: “Ja e vërteta e emrit tim!”

E ftuar në “Paso”, ish- miss-i Atalanta Kërçyku është pyetur për tema sportive, pas gjithashtu dhe eskperiencës së saj në bashkëmoderim në emisionin “Procesi Sportiv” në Top Channel. Një pyetje që ka mjaft kuriozitet është edhe për origjinën e emrit të saj.

Bukuroshja kthen përgjigje eksluzivisht për “Top Albania Radio”, se çfarë kuptimi ka emri Atalanta.

Shpesh ma thojnë, por jo. Nuk ka qenë babai im tifoz me Atalantën, si skuadër. Thjesht ka qenë një njohës i mirë i Mitologjisë Greke dhe Atalanta është emër perëndeshe. Familjarët dhe njerëzit e afërt më thërrasin Ata.

Ish miss-i u përfol para pak kohësh për një lidhje me reperin Stresi, megjithatë ajo i mohoi këto fjalë duke u shprehur se me të janë thjesht shokë.