Horoskopi Lifestyle

Bazuar në shenjën tuaj të zodiakut kjo është periudha më e mirë për të mbetur shtatzënë!

A keni menduar ndonjëherë nëse ka një kohë optimale për të mbetur shtatzënë bazuar në shenjën tuaj të zodiakut? Të apasionuarit pas astrologjisë besojnë se shtrirja kozmike mund të ndikojë në aspekte të ndryshme të jetës sonë, duke përfshirë fertilitetin. Njihuni me kohën më të mirë për të mbetur shtatzënë sipas shenjës suaj të zodiakut:

Dashi

Dashi, shenja pasionante e zjarrtë, priret të lulëzojë gjatë pranverës. Sipas astrologëve, kjo periudhë është ideale për ata që kërkojnë një shpërthim energjie, vitaliteti dhe spontaniteti.

Demi

Ndërsa pranvera kalon në verë, Demi vendoset ‘në qendër të skenës’. Ky është sezoni i stabilitetit, besueshmërisë dhe sensualitetit. Nëse jeni duke kërkuar për një themel të fortë për familjen tuaj, merrni parasysh përpjekjen për të mbetur shtatzënë gjatë mbretërimit të Demit.

Binjakët

Binjakët lidhen me përshtatshmërinë dhe komunikimin. Me afrimin e verës, përqafimi i dualitetit të Binjakëve mund të sjellë një ndjenjë ekuilibri në jetën tuaj familjare.

Gaforrja

Gaforrja, e sunduar nga Hëna, nënkupton emocionet, intuitën. Shtatzënia gjatë sezonit të Gaforres, veçanërisht gjatë Hënës së plotë, besohet se rrit lidhjen emocionale me fëmijën tuaj. Është një periudhë e ndjeshmërisë dhe empatisë.

Luani

Luanët, të njohur për natyrën e tyre të guximshme dhe karizmatike, dominojnë muajt e verës. Nëse jeni duke ëndërruar për një fëmijë me një personalitet të gjallë, merrni parasysh përpjekjen për të mbetur shtatzënë gjatë sezonit të Luanit.

Virgjëresha

Virgjëresha, shenja analitike e tokës, nënkupton prakticitetin dhe vëmendjen ndaj detajeve. Planifikimi për të mbetur shtatzënë gjatë kalimit nga vera në vjeshtë mund të sjellë një ndjenjë rregulli në udhëtimin tuaj familjar.

Peshorja

Peshorja, shenja e ekuilibrit dhe harmonisë, vjen në vjeshtë. Shtatzënia gjatë kësaj periudhe mund ta përmirësojë ndjenjën e ekuilibrit në jetën tuaj familjare. Është një kohë kur marrëdhëniet dhe partneritetet theksohen.

Akrepi

Nëse po kërkoni një përvojë të thellë dhe transformuese në rrugën tuaj drejt prindërimit, merrni parasysh përpjekjen për të mbetur shtatzënë gjatë sezonit të Akrepit.

Shigjetari

Shigjetari, shenja aventureske e zjarrit, shënon kalimin nga vjeshta në dimër. Shtatzënia gjatë kësaj periudhe mund të sjellë një ndjenjë eksplorimi dhe optimizmi në udhëtimin tuaj familjar. Është një kohë për të përqafuar mundësi të reja dhe për të zgjeruar horizontet tuaja.

Bricjapi

Bricjapi, një shenjë tokësore e lidhur me ambicie dhe stabilitet, mbretëron gjatë muajve të dimrit. Nëse po imagjinoni një familje të ndërtuar mbi një themel të fortë, përpjekja për të mbetur shtatzënë gjatë sezonit të Bricjapit mund të jetë e favorshme.

Ujori

Ujori, shenja e ajrit që mendon përpara, sinjalizon afrimin e pranverës. Mbetja shtatzënë gjatë kësaj kohe, mund ta mbushë jetën tuaj familjare me risi dhe një ndjenjë komuniteti.

Peshqit

Nëse jeni duke ëndërruar për një fëmijë me një natyrë krijuese dhe empatike, përpjekja për të mbetur shtatzënë gjatë sezonit të Peshqve mund të përputhet me aspiratat tuaja.