Celebrities Showbiz

“Çmimi Oscar për aktoren më të keqe shkon për…” Ndjekësit nuk kursehen kundër Amber Heard!

Gjyqi që po bën bujë në media, i cili po mbahet në Fairfax County të Virxhinias, mes Amber Heard dhe Johnny Depp është në javën e katërt tashmë. Heard ka vazhduar dëshminë e saj në padinë e vazhdueshme për shpifje të ngritur kundër saj nga ish-bashkëshorti Johnny Depp në mars të vitit 2019.

36-vjeçarja doli në një qëndrim së fundmi dhe dha një rrëfim të përlotur të herës së parë që Depp e goditi atë: Ajo tha se:

Nuk do ta harroj kurrë. Më ndryshoi jetën.

Dëshmia e saj vazhdoi dhe një ditë më pas, pasi përshkroi fejesën e saj të lumtur me aktorin, ajo tregoi një model sjelljeje të paqëndrueshme dhe herë pas here të dhunshme mes tyre. Pas fejesës së tyre, Heard dëshmoi se kur ajo kërkoi të nënshkruante një marrëveshje paramartesore me yllin e Hollywood-it, ai dyshohet se i tha asaj se:

Rruga e vetme për të dalë nga kjo është vdekja.

Heard dëshmoi gjithashtu se Depp e goditi me grusht dhe dyshohet se i theu hundën pas Met Gala të vitit 2014.

Në Met Gala, ai po më akuzonte se flirtoja me një grua. Kthehemi në dhomën e hotelit, ai më shtyn dhe më kap klavikulën. Mbaj mend që më hodhi një shishe që goditi llampën. Ai është më i madh se unë. Më goditi, më kujtohet hunda e fryrë dhe e kuqe.

Ndërsa padia buron nga dëmtimi i pretenduar në karrierën e Depp, Heard dëshmoi se karriera e saj vuajti për shkak të përfshirjes së saj me Depp, duke pretenduar se ai do të lexonte skenarë dhe do të mërzitej nëse ato përfshinin skena seksi.

Sa herë që merrja një skenar, më thoshte çfarë lloji është, si isha veshur… A kam pasur ndonjë skenë seksi?

Nga ana tjetër në një video të publikuar së fundmi në YouTube, ajo ka sjellë në mendje skenën kur Johnny Depp ka prerë gishtin e tij nga një shishe e thyer që Amber Heard i kishte hedhur atij. Menjëherë nuk kanë munguar as komentet e njerëzve në rrjet të cilët e kanë akuzuar atë sërish si gënjeshtare.

Duket sikur ajo me të vërtetë beson gjithçka që i bëri atij, ai i bëri asaj. Gjithçka që mund të mendoj është i shkreti Johnny, si dhe fëmijët e saj.

A mund të them vetëm, nëse do të isha anëtar jurie, do të më përjashtonin sepse do të qeshja kaq shumë me këtë aktore të tmerrshme / grua të çmendur.

Është çmenduri se si ajo kalon nga trishtimi i thellë dhe gati duke qarë në zërin e saj, në zemërim apo seriozitet pa asnjë shenjë trishtimi. Një aktore kaq e tmerrshme.

Dhe çmimi Oscar për aktoren më të keqe në një dramë në sallën e gjyqit shkon për… Amber Heard! Është e mahnitshme se si emocionet e saj mund të ndryshojnë brenda një sekondi. Bravo!

Sikur të mos mjaftonte gjyqi famëkeq ku po merr kritika nga ana e publikut, tani ajo do të luajë më pak se 10 minuta në filmin “Aquaman 2”. Ky vendim u mor nga producentët pas një peticioni për ta përjashtuar atë nga kasti i aktorëve.

Një psikologe që vlerësoi aktoren Amber Heard dhe u punësua nga ekipi ligjor i Johnny Depp ka dëshmuar se aktorja tregoi shenja të çrregullimeve të personalitetit, por jo çrregullim stresi post-traumatik (PTSD). Në ditën e nëntë të gjyqit për shpifje të Depp kundër Heard, Dr. Shannon Curry i tha gjykatës se asaj iu kërkua “të jepte një vlerësim psikologjik të zonjës Heard” në tetor 2021, por nuk iu kërkua kurrë të bënte të njëjtën gjë për Depp.