Celebrities Film & Tv Showbiz

Dritë në fund të tunelit për aktorin e njohur, Will Smith i rikthehet aktrimit!

Will Smith thuhet se është gati t’i rikthehet aktrimit pas incidentit në ‘Oscars’ me komedianin Chris Rock. Megjithëse atij iu ndalua pjesëmarrja në ngjarjet e Akademisë për 10 vjet, aktori do të mirëpritet në ekranin e madh me filmin ‘I Am Legend 2’. Vazhdimi i filmit të parë të Will është gati për t’u prodhuar nga ‘Westbrook Studios’ dhe do ta shohë atë të ripërsërisë rolin e tij si shkencëtari Robert Neville ndërsa vazhdon të kërkojë një kurë për zombit në botën post-apokaliptike.

Një burim tha për ‘The Sun’ se:

Skenari është duke u shkruar dhe koncepti duhet të nënshkruhet nga ‘Warner Brothers’, por nuk ka pasur asnjë indikacion që Will është jashtë projektit.

Realiteti është se ai do të rikthehet në një moment dhe thjesht do të varet se cila studio do të jetë ajo që do t’i japë një mundësi. Ai shtoi:

Ndjenjat negative nga publiku në lidhje me karrierën e tij sigurisht që janë ulur javët e fundit pasi bota ka ecur përpara falë historive si gjyqi i Johnny Depp dhe Amber Heard.

Një tjetër nga filmat e Smith, ‘Bad Boys’, është vendosur gjithashtu për një pjesë të re me aktorin që nuk përjashtohet nga një tjetër paraqitje. Rikujtojmë, se Will Smith zbuloi së fundmi në intervistën e tij për David Letterman se ai kishte halucinacione të një vizioni të humbjes së karrierës dhe pasurisë së tij ndërsa ishte në një udhëtim për drogën ayahuasca, sipas një klipi të publikuar të postuar së fundmi në Twitter.

Pranimi për serialin e Lettermanit në Netflix, “My Next Guest Needs No Introduction” ishte në një kohë të habitshme, pasi aktori 53-vjeçar regjistroi intervistën përpara se të merrte pjesë në ‘Academy Awards’. Pak kohë më parë reagoi edhe bashkëshortja e Will, Jada Pinkett Smith. Aktorja foli për incidentin e ndodhur në Oscars gjatë bisedës së saj të fundit në ‘Red Table’.