“Dua të rikthehem në lëkurën e Gabby-t”/Eva Longoria dëshiron rikthimin e serialit të njohur!

E kush nuk e njeh Eva Longoria-n e cila u bë e famshme për rolin e saj si Gabrielle Solis në dramën komike “Shtëpiake të dëshpëruara”. Së fundmi ajo ka zbuluar për “Stellar Magazine” se do të ishte e para që do të ishte e gatshme nëse një rikthim i serialit do të ishte në punë e sipër.

Po mbaroj që të rikthehem në lëkurën e Gabby-t. Ishte periudha më e mirë e jetës sime. Çfarë dhuratë ishte për mua ai serial.

Ajo luajti së bashku me Teri Hatcher, Marcia Cross, Felicity Huffman, Dana Delany dhe Nicollette Sheridan nga viti 2004 deri në finalen e sezonit të tetë në vitin 2012. Seriali ishte një hit i mirënjohur dhe fitoi herë pas here “Golden Globes” për Serialin më të Mirë/Muzikal ose Komedi në 2005 dhe 2006.

Dhe ju e dini, nëse do të ndodhte një ribashkim, unë do të isha e para që do të regjistrohesha.

Aktorja tregoi gjithashtu se sa entuziaste është të rikthehet në Down Under. Ajo tha se para pandemisë Covid, ajo udhëtonte në Australi çdo vit dhe tani është më shumë se kurrë e prirur ta vizitojë dhe të takohet me miqtë e saj vendas.

Askush nuk është si australianët, ata janë kaq miqësorë dhe të ngrohtë dhe vendi është kaq mikpritës dhe ftues. Australia ka një vend shumë të veçantë në zemrën time.

Rikujtojmë, se ylli i “Shtëpiake të Dëshpëruara” si rrallëherë ka folur për jetën e saj përsonale në një intervistë për “Haute Living”. Më 19 qershor të vitit 2018 u bë nënë për herë të parë duke sjellë në jetë djalin e saj Santiago. Aktorja u shpreh se ardhja në jetë e djalit ka ndryshuar rrënjësisht jetën e saj.

Të qenit nënë ashtu si shumë gra të tjera është diçka magjike por shumë e lodhshme njëkohësisht. Ai merr të gjithë kohën tonë. Po përpiqem të jem mama tolerante duke e lënë Santin të mësojë vetë se çfarë është e drejtë dhe çfarë e gabuar.

46-vjeçarja lidhi kurorë në vitin 2016 me Jose Banton në një ceremoni private në Meksikë.