Celebrities Gossip Showbiz

Fansat e sulmuan pasi u bë ambasadore e qëndrueshmërisë e markës së modës Boohoo, reagon Kourtney Kardashian!

Kourtney Kardashian ka reaguar ndaj atyre që ishin të tronditur nga emërimi i saj si ambasadore e qëndrueshmërisë e markës së modës Boohoo.

Ylli 43-vjeçar i The Kardashians u përball me një reagim të madh pas njoftimit për shkak të lidhjes së perceptuar midis praktikave të yllit të realitetit dhe qëndrueshmërisë. Në mesin e atyre që ranë dakord për marrëveshjen, ishte një përdorues i mediave sociale që e përmblodhi atë duke shkruar:

Një Kardashian me avion privat me vlerë 65 milionë dollarë tani është ambasadore e qëndrueshmërisë për markën e modës së karburanteve fosile boohoo, ku ajo do të bisedojë me ekspertë të qëndrueshmërisë për të kuptuar më mirë sfidat dhe mundësitë në industrinë e modës.

Kourtney tani ka postuar përgjigjen e saj për ata që kërkuan bashkëpunimin, në një deklaratë të gjatë në Instagram. Krahas fotove të saj duke pozuar me disa nga veshjet e markës së modës, Kourtney shkroi:

Boohoo m’u afrua për të qenë një ambasadore e qëndrueshmërisë dhe megjithëse e dija se do të kishte reagime të kundërta sepse të dyja nuk shkojnë dorë për dore, mendova për faktin se moda e shpejtë, ose industria e modës në përgjithësi, nuk po shkon kudo.

Kourtney vazhdoi:

Mendova për vëmendjen që ky bashkëpunim do t’u sillte njerëzve që përndryshe mund të mos kenë asnjë ide për ndikimet e modës së shpejtë në planetin tonë.