Celebrities Gossip Showbiz

Fundi i betejës ligjore/Amber Heard arrin një marrëveshje me Johnny Depp!

Pas vitesh shpifjesh, padish, akuzash dhe përballjesh ligjore, beteja mes Amber Heard dhe Johnny Depp ka marrë fund. Avokatët e të dyja palëve kanë arritur një marrëveshje me të cilën përkthyesja duhet t’i paguajë një milion dollarë ish-bashkëshortit të saj. Amber Heard, e cila pretendon se jeta e saj “është shkatërruar nga shpifjet në mediat sociale” pranon se:

Unë kurrë nuk zgjodha ta bëj këtë.

Ata arritën një marrëveshje sot në lidhje me pretendimet që të dy i bënë njëri-tjetrit për shpifje në një nga divorcet më të përfolura dhe më të diskutueshme të viteve të fundit në Hollywood. Trupa mbrojtëse e të dyve u takua dhe arritën këtë marrëveshje, ndaj kompania e sigurimit të Amber Heard do t’i paguajë yllit të ‘Pirates of the Caribbean’ një milion dollarë për t’i dhënë fund betejës ligjore. Shuma që do të paguhet nga Amber Heard është një fitore për aq sa shkon. Përveç kësaj, aktorja nuk ka asnjë pengesë për atë që thotë në të ardhmen në lidhje me rastin, siç raporton Mail Online.

Çështja gjyqësore mes të dyve zgjati gjashtë vjet, pasi ajo denoncoi Depp se ishte viktimë e dhunës në familje gjatë periudhës së shkurtër të martesës së tyre. Një gjykatë në Londër vendosi në favor të aktores, por juria e Fairfax (Virginia, Shtetet e Bashkuara), i dha të drejtë aktorit.

Fillimisht, Amber Heard duhej t’i paguante 10 milionë dollarë Johnny Depp si dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë më shumë, por më vonë u reduktua në 365,000 dollarë, për dëmshpërblim ndëshkues. Nga ana tjetër, Johnny Depp u dënua nga e njëjta juri me 2 milionë dollarë për të. Aktorja paraqiti një apel të tretë ndaj këtij vendimi nga juria e Virxhinias dhe ekipi ligjor i të dyve u takuan për të rënë dakord për pagesën përfundimtare prej një milion eurosh. Një burim i afërt me këngëtaren tha për mediat e cituara më sipër se “Amber mezi pret të vazhdojë jetën e saj siç e kishte planifikuar gjashtë vjet më parë”.

Amber Heard ka postuar tre foto në Instagram duke paralajmëruar këtë marrëveshje, por nuk e ka fshehur zhgënjimin e saj. Aktorja pranoi se kishte “humbur çdo shpresë për të marrë drejtësi” në sistemin amerikan të drejtësisë, duke e krahasuar atë me atë të Mbretërisë së Bashkuar. Nga ana tjetër, ajo akuzoi ish-bashkëshortin e saj se fitoi sepse sistemi është “në favor të popullaritetit dhe pushtetit mbi arsyen dhe procesin e rregullt”.