Celebrities Gossip Love & Sex Showbiz

Hilaria Baldwin ndan me fansat urimin e veçantë për ditëlindjen e bashkëshortit të saj, aktorit Alec Baldwin!

Aktori i njohur Alec Baldwin mbushi dje 64 vjeç. Të shumtë ishin artistët të cilët e uruan por ajo që dalloi më shumë ishte bashkëshortja e tij Hilaria Baldwin. Të dielën, nëna e shtatë fëmijëve, së shpejti, shkroi një mesazh të gjatë dhe të përzemërt për bashkëshortin e saj prej gati një dekade, duke ndarë një foto të tyre nga mbrapa, në të cilën Alec mban krahët e tij rreth Hilaria, 38 vjeç.

Ti më pyet herë pas here, në momentet e tua më të errëta, më të trishtuara, nëse do të dija gjithçka që do të kalonim, 11 vjet më parë kur u takuam, a do të largohesha? Ti kërkon falje me lot për atë që disa nga kjo jetë e famshme ka sjellë. Ndihesh sikur më ke bërë një objektiv të ulur. Unë nuk e shoh kështu dhe përgjigja e pyetjes suaj është: Do ta bëja një milion herë, Alec. Momentet e gëzueshme, momentet e frikshme, pasioni, trishtimi, njerëzit e mahnitshëm, zhgënjimi, konfuzioni, aventura, e qeshura … të qenit grua dhe nënë. Po, Alec … do të regjistrohesha për të , përsëri dhe përsëri. E di që jeta është edhe e ëmbël edhe e hidhur. Isha shumë nervoze me gjithë ato kamera. Por ishte e sigurt dhe e qëndrueshme, ndërsa u përkula prapa, në krahët e tu. Ja ku fuqia jonë së bashku ka qenë gjithmonë … dhe le t’i kthehemi gjithmonë kësaj. 

Në gjysmën e dytë të mbishkrimit të saj, Hilaria iu drejtua bashkëshortit të saj:

Në ditëlindjen tënde, mund të të kujtoj, si mikun tënd më të mirë, të jetosh jetën. Ata që të njohin vërtet, që njohin zemrën tënde, guximin, frikën, dobësitë, pikat tuaja të forta dhe gëzimet tuaja … ne duam që ju të jetoni dhe të shijoni çdo moment. Zvogëloni zhurmën dhe komentet negative. Është një shpërqendrim nga ajo që është jeta. Djalli po zvarritet në një përpjekje për të ulur kohën tuaj në tokë. Ju jeni një njeri që keni përjetuar momente të mahnitshme, u keni dhënë kaq shumë njerëzve dhe keni vuajtur dhimbje të pabesueshme që ka lënë një shenjë kaq të dukshme traume. Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar ti shërohesh dhe kthehesh tek TY, pasi të gjithë të duam, Alec… mua, fëmijët e tu, familja jote, miqtë e tu… dhe kaq shumë njerëz që po e lexojnë këtë tani. Ne duam që ju ta festoni jetën dhe ta jetoni atë në maksimum. Ti e meriton këtë dhe shumë më tepër. Ne të duam dhe urime ditëlindjen. 

Urimi prekës i Hilarias erdhi më pak se një javë pasi ajo dhe ish-ylli i “Saturday Night Live” zbuluan se janë në pritje të fëmijës së tyre të shtatë së bashku. Të dy kanë tashmë vajzat María Lucía Victoria, 13 muajshe dhe Carmen Gabriela, 8 vjeç, plus djemtë Rafael Thomas, 6 vjeç, Leonardo Ángel Charles, 5 vjeç dhe Romeo Alejandro David, 4 muajin e ardhshëm dhe Eduardo “Edu” Pao Lucas, 18 muajsh. Ndërsa Alec është gjithashtu baba i vajzës Ireland Baldwin, 26 vjeç.