Celebrities Gossip Showbiz

Imazhi i saj tanimë në pullën postare të Kosovës, reagon e emocionuar Rita Ora!

Ylli i muzikës pop me origjinë shqiptare Rita Ora ka reaguar së fundmi pasi imazhi i saj u “përjetësua” në pullat postare të Kosovës. Pulla u lëshua në qarkullim më 26 nëntor, ditën e saj të lindjes. E emocionuar me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, bukuroshja ka shkruar:

Ndihem shumë mirënjohëse sot. [email protected] për këtë surprizë të bukur për ditëlindjen time. Jam nderuar me një pullë postare zyrtare (nëse doni fytyrën time në të gjithë letrat tuaja) jam e lumtur dhe e nderuar që jam pranë gjyshit tim Besim Sahatçiu, i cili u vlerësua po aq për kontributin e tij në Art dhe Film. Më vjen shumë keq që nuk mund të jem atje dhe ta marr personalisht, për shkak të angazhimeve në punë, por kur të mundem, do të jem e sigurt që do t’ju vizitoj dhe do t’ju tregoj vlerësimin tim! Faleminderit! Dhe të gjithë të tjerëve ju falënderoj për të gjitha urimet e mia për ditëlindjen. Jam shumë me fat që kam miqtë dhe familjen e fansave më të mirë. Mezi pres t’ju tregoj të gjithëve se për çfarë kam punuar.

Ora së fundmi ka treguar se si gjithmonë ka ëndërruar të martohej që kur ishte fëmijë, mes martesës së saj sekrete me bashkëshortin Taika Waititi. 32-vjeçarja është martuar me regjisorin, në një ceremoni private këtë verë dhe megjithëse nuk e ka konfirmuar kurrë në mënyrë eksplicite martesën, miqtë e saj të ngushtë e kanë bërë. Duke folur në një intervistë me Louis Theroux, e cila transmetohet javën e ardhshme, por u filmua para martesës së saj të raportuar, Rita foli rreth Taika, duke thënë se ai është një njeri i mrekullueshëm.