Celebrities Music

Ja kush do të jenë artistët që do të prezantojnë së bashku me Dolly Parton eventin më të madh të ndarjes së çmimeve!

“2022 ACM Awards” po shtojnë fuqinë e tyre dhe po fuqizohen me yje nga bota e muzikës dhe e kinematografisë!  Yjet e muzikës ‘country’ Jimmie Allen dhe Gabby Barrett do të ngjiten në skenë së bashku me Dolly Parton si bashkë-prezantues të 57-të të “Academy of Country Music Awards” më 7 mars dhe kjo është bërë e ditur ekskluzivisht nga “PEOPLE”.

Allen dhe Barrett secili kanë disa nominime “ACM” nën brezin e tyre dhe secili prej tyre janë artistët e rinj në fuqi të vitit në kategoritë e tyre përkatëse. Damon Whiteside, CEO i Akademisë së Muzikës Country tha në një deklaratë se:

Akademia ka një histori të gjatë të nxjerrjes në pah të yjeve më të mëdhenj në Country Music së bashku me yjet e sotëm në rritje dhe këtë vit kjo do të jetë në qendër të vëmendjes edhe më tej. Fituesi në fuqi i “ACM” si  Artisti i Ri i Vitit, Jimmie Allen dhe Artistja e Re e Vitit në fuqi e “ACM”-së, Gabby Barrett do të bashkëpresin ceremoninë e 57-të të Academy of Country Music Awards krah për krah edhe Dolly Parton, duke çiftuar dy nga të rejat më emocionuese të ditës së sotme artistë në zhanrin përkatës edhe me një nga ikonat më të dashura të muzikës në botë.

Dyshja do të zbulojë gjithashtu nominime të zgjedhura në llogarinë Twitter @ACMawards, të cilën fansat mund t’i akordojnë të enjten duke filluar nga ora 10:30. Të dy Allen dhe Barrett kanë shijuar suksesin e fundit në vitet e fundit dhe Allen i cili konkurroi në sezonin më të fundit të “Dancing with the Stars” aktualisht është në garë për artistin më të mirë të ri në çmimet e ardhshme Grammy (duke e bërë atë artistin e vetëm country të nominuar në një kategori të të gjitha zhanreve). Ai mori çmimin e artistit të ri të vitit në CMA Awards të nëntorit.

Ndërkohë, Barrett, kënga debutuese e të cilës është  “I Hope” kryesoi listën e Billboard Hot Country për një rekord 27 javësh, ishte artistja femër më e nominuar në American Music Awards 2021 dhe së shpejti do të nderohet në Billboard Women 2022 në Music Awards. ACM Awards njoftoi javën e kaluar se Parton, 76 vjeç, do të presë ndërsa emisioni transmetohet drejtpërdrejt nga Allegiant Stadium në Las Vegas.