Celebrities Gossip Showbiz

Jessie J rrëfen sa i vështirë ka qenë aborti për të…

Jessie J tha se aborti i saj shkatërrues e vuri jetën e saj në një tjetër perspektivë në një rrëfim zemërthyes në mediat sociale. Këngëtarja 33-vjeçare ndau lajmin e hidhur në një postim të guximshëm në Instagram muajin e kaluar, teksa zbuloi se kishte humbur fëmijën e saj vetëm disa orë para se të dilte në skenën në Los Angeles.

Krijuesja e hitit “Domino” këmbënguli se ajo do të vazhdonte akoma me performancën pasi donte ta kanalizonte pikëllimin e saj për të bërë diçka që donte, por në një postim të sinqertë të ngarkuar të enjten, Jessie pranoi se i vinte keq për vendimin e saj. Në mbishkrimin e dy fotove nga koncerti, ajo u tha 10.6 milionë ndjekësve të saj se reagoi në modalitetin e punës kur i tha lajmin tronditës se kishte humbur fëmijën e saj dhe donte që ata të kuptonin se ajo ishte ende e pikëlluar.

Është e sigurt të thuhet se ndonjëherë jap më shumë energji në krijimin e një procesi jo të shëndetshëm të dhimbjes sime përpara një kamere, sesa ta pranoj atë pas një në kohë reale. Mentaliteti ‘Shfaqja duhet të vazhdojë’ reagoi përpara se ‘njeriu’ brenda meje.

Këngëtarja britanike rrëfeu se donte vetëm pak ngushëllim nga një i dashur, pasi iu tha lajmi nga mjekët disa javë më parë. Megjithatë, ajo tregoi se nuk ka patur fatin e mirë të ketë pranë vetes dikë dhe iu desh që periudhën e vështirë ta kalojë e vetme.

E vërteta është se më duhej vetëm të qaja dhe të bija në krahët e dikujt. Por në atë kohë isha vetëm.