Celebrities Gossip Showbiz

Johnny Depp duket më i lumtur se kurrë disa muaj pas divorcit!

Johnny Depp po shijon jetën në ambientin e tij të qetë në Somerset, Angli. Ylli i “Pirates of the Caribbean” zbuloi në një intervistë për revistën lokale Somerset Life se i ka shijuar të jetuarit përtej pellgut. Depp tha për revistën People:

Thjesht i dua vendet me karakter. Kam shtëpi të ndryshme në vende të ndryshme dhe të gjitha kanë diçka të veçantë për mua. Nuk i kam vetëm për të thënë që i kam, i kam për përdorim dhe sepse janë pak të veçanta.

Aktori i dha kredi zonës dhe njerëzve në Britani që e lejuan të bënte një jetë të qetë. Johhny shtoi:

Britanët janë të lezetshëm dhe do t’ju përshëndesin sikur të jeni një fqinj pa kaluar lart. Nuk më shqetëson nëse njerëzit duan një autograf apo një bisedë të shkurtër, por jo kur kaloj pak kohë private me familjen time. Unë mund të shkoj në dyqane pa u rrethuar nga njerëz që duan selfie. Nuk më shqetëson deri në një pikë, por ndonjëherë bëhet paksa e mbushur me njerëz.

Ylli ndau se po e shijon shumë jetën jashtë vëmendjes. Aktori i “Dark Shadows” tha:

Në të vërtetë, unë jam një person mjaft i turpshëm. Kjo është një nga gjërat më të mira për Britaninë, dhe veçanërisht Somerset. Unë mund të jem unë dhe kjo është diçka e mirë.

Në fillim të këtij muaji, Depp shkoi me helikopter për një vizitë të papritur në një dyqan antike në Anglinë Veriore. Depp bleu për disa orë në qendrat e antikitetit Hemswell në Lincolnshire derisa iu desh të nisej për një fluturim, tha pronari Robert Miller për FOX Business në atë kohë. 59-vjeçari përveç mobiljeve bleu edhe “shumë sende të çuditshme”. “Ai gjithashtu bleu disa kitara të shkëlqyera ku ne kemi një koleksion të madh,” tha Miller.

Sipas Evening Standard, Depp bleu një shtëpi për 13 milionë paund (rreth 15.9 milionë dollarë) në vitin 2014. Shtëpia thuhet se është në 850 hektarë tokë dhe e mbyllur me kopshte me mure. Fox News Digital ka kontaktuar me përfaqësuesin e Depp për komente. Largimi i Depp nga sytë e publikut vjen pasi ai tronditi titujt e lajmeve vitin e kaluar në gjyqin e tij për shpifje kundër ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard.

Depp iu dha një vendim prej 10.35 milionë dollarësh kundër Heard në qershor, pas një gjyqi të bujshëm gjashtë-javor që shfaqi akuza tronditëse për abuzim fizik dhe seksual, ndërsa të dy yjet morën radhën në qëndrimin e dëshmitarit. Juria zbuloi se aktorja e “Aquaman” kishte shpifur ish-bashkëshortin e saj duke shkruar një op-ed të vitit 2018 në të cilin ajo e identifikonte veten si “një figurë publike që përfaqësonte abuzimin në familje”. Ajo nuk e përmendi Depp me emër.