Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Design

Ju prezantojmë me disa nga shtëpitë më të preferuara në Paris!

Nuk mund të mohohet që Parisi është një nga vendet më modern në botë. Kur bëhet fjalë për veshjet dhe dizajnin e shtëpive, kryeqyteti francez di të bëjë gjithçka ultra elegant. Pra, le të hedhim një vështrim rreth disa shtëpive parisiene. Në “Vogue Living” janë profilizuar disa nga adresat më të bukura të qytetit, të gjitha unike në mënyrën e tyre.

Apartamentet franceze siç thonë francezët janë ndër më mahnitësit në Evropë, me detaje të trashëgimisë. Dhe me mjeshtrat e dizajnit, këto apartamente janë të mbushura me pjesët më të mira të mobiljeve të reja dhe antike në botë. Nga dyshemetë klasike të parketit tek hollësira të sofistikuara dhe zbukuruese të derës, parisianët janë të njohur për stilin e tyre delikat të të modeluarit të shtëpive. Preferimi i ngjyrave neutrale dhe hapësirave të lehta, qëndrojnë në detaje.

Muret janë të mbushura me art dhe me personalitet. Sidoqoftë, hapësirat moderne të kohëve të fundit përqafojnë ngjyrën në një mënyrë të madhe, me ‘pied-à-terre’ bashkëkohore, me mure me ngjyrë karamele e ngjyra të ndritshme, një injeksion total i personalitetit.

Më poshtë, ne kemi përmbledhur disa nga turnetë më të dashur në shtëpitë tona në Paris, kështu që ju mund të frymëzoheni për të gjitha nevojat tuaja të dizajnit të brendshëm francez:

1. Banesa historike e rinovuar e një sipërmarrësi teknologjik.

2. Banesa me model të ‘egër’ e dizejnatorit, Christian Lacroix.

3. Një kuzhinë moderne bashkëkohore parisiene.

4. Banesa elegante parisiene e stilistes franceze, Emilie Bonaventure.

5. Apartamenti në Paris i një artisti dhe koleksionisti të kompletuar me ambiente të brendshme që tërheq mendjen.

6. Banesa historike dhe e mbushur me arte e ‘Coco Chanel’.

7. Një apartament në Haussmannien i mbushur me ngjyra dhe kreativitet.

8. Një shtëpi e pasur familjare e ‘Art Deco’ në një nga periferitë më historike të qytetit.

9. Shtëpia në Paris e stilistëve Thierry Gillier dhe Cecilia Bönström.

10. Një apartament elegant në Paris i një stilisti dhe sipërmarrësi australian.