Celebrities Gossip Showbiz

Ka ndryshuar emrin dhe rri e fshehur në një ishull?! Ja si qëndron e vërteta e Amber Heard!

Pas gjyqit për shpifje kundër ish-bashkëshortit të saj Johnny Depp, Amber Heard vendosi të shpëtojë nga qendra e vëmendjes duke u strehuar në ishullin spanjoll të Mallorca. Aktorja e njohur u pa nga kamerat në Costitx, një qytet i vogël me 1300 banorë.
Sipas fqinjëve të saj, Heard ka marrë me qira një shtëpi në ishull që nga fillimi i verës. Siç raporton El Pais, prona është në pronësi të familjes së ish-presidentes së parlamentit rajonal, Maria Antonia Munar, e cila u dënua me 14 vjet burg për korrupsion.

Shtëpia ndodhet në qendër të Costitx, me fqinjët që e kanë parë Heard-in duke ecur përreth, duke mbajtur vajzën e saj Oonagh Paige në një karrocë për fëmijë. Një banore e re për El Pais tha se:

E kam pasur pranë vetes disa herë, por nuk e dija kush ishte derisa më thanë. Ajo është shumë normale në rrugë dhe nuk fshihet në asnjë moment.

Heard udhëtoi në ishullin spanjoll së bashku me partnerin e saj, fotografin e filmit Bianca Butti. Një fqinj tjetër tha se:

Ajo ecën me vajzën e saj dhe shkon në park. Ajo bën një jetë shumë normale në fshat, sikur të ishte vendase.

Sipas Diario de Mallorca, Heard adoptoi një identitet të ri për të kaluar pa u vënë re në ishull. Aktorja e famshme përdor si pseudonim emrin Martha Jane Canary ose më së shpeshti i referuar si ‘Calamity Jane’. Ajo humbi gjyqin e saj me Johnny Depp dhe u urdhërua t’i paguante atij të paktën 10 milion dollarë, para të cilat ajo nuk i ka. Duke i bërë gjërat edhe më keq është fakti se Hollywood i ka kthyer shpinën asaj, me rolin e saj në ‘Aquaman’ madje të pasigurt, pas një reagimi të fortë nga fansat e filmave, të cilët prireshin të qëndronin me Depp-in gjatë çështjes gjyqësore të profilit të lartë.