Celebrities Fashion

Karriera e Mariah Carey nuk bazohet vetëm tek zëri i saj!

Falë karrierës së saj mbresëlënëse që përfshin katër dekada, të cilat të gjitha kanë qenë të mbushura me veshje magjepsëse dhe mjaft të veçanta, Mariah Carey me siguri ka fituar titullin e saj të divës së vërtetë. Në një video të re të Vogue “Life in Looks”, e cila eksploron të gjitha veshjet dhe kombinimet e saj më të mira ndër vite, Carey thotë me shaka,

A do ta konsideroja veten një divë? Absolutisht jo! Pse do të më bënit atë pyetje? Nuk e kam idenë se për çfarë po flisni.

Megjithatë përtej shakave, zëri i fuqishëm dhe stili verbues i Carey e kanë identifikuar atë si një nga interpretueset më legjendare të muzikës. Për të nisur rrugëtimin e saj, Carey kujton pranimin e saj të parë Grammy për artisten më të mirë të re në vitin 1991.

Carey vazhdoi të kujtonte disa nga momentet e saj të preferuara në stilin e videove muzikore. Në debutimin e saj regjisorial për “Fantasy”, ajo vesh një palë xhins të prera.

Nuk më lejuan të punoja me regjisorë më tërheqës në atë kohë. Kështu që unë isha sikur do ta drejtoja atë.

Ajo gjithashtu tregon se “Honey” është video e saj e preferuar e të gjitha kohërave.

Ishte hera e parë që bëra një video që doja shumë ta bëja.

https://www.vogue.com/video/watch/life-in-looks-mariah-carey

Ikona e muzikës Mariah Carey, jo vetëm që ka një potencial të jashtëzakonshëm me zërin e saj por ka edhe një stil mjaft unik dhe të veçanë kur vjen puna për përzgjedhjen e veshjeve. Në shfaqjen e saj unike të re të festës së Apple TV+, “Mariah’s Christmas: The Magic Continues”, Carey zbuloi se fustani i zbukuruar dhe plot shkëlqim i “Dolce & Gabbana” peshonte rreth 30 kilogramë.

Doni të dini diçka? U deshën gjashtë burra të rritur që të mbanin bishtin e atij fustani për të më zbritur nga shkallët.