Celebrities Gossip Showbiz

Ky është vendi përrallor ku pritet të organizohet dasma e tretë e Kourtney Kardashian dhe Travis Barker!

Ata u martuan ligjërisht në një gjykatë në Santa Barbara në fillim të kësaj jave pas dasmës së tyre jozyrtare në Los Anxhelos. Kourtney Kardashian dhe Travis Barker thuhet se do të kenë ceremoninë e tretë të martesës në një kështjellë luksoze në Portofino në Itali, këtë fundjavë.

Të porsamartuarit do të festojnë ribashkimin e tyre në Muzeun Historik Castello Brown, ose Brown Castle, i vendosur në një kodër mbi portin e Portofino, sipas TMZ. Kourtney dhe Travis besohet se kanë marrë me qira të gjithë kështjellën, e cila u ndërtua gjatë kohës romake si një kështjellë ushtarake dhe do të festojnë martesën e tyre gjatë ditëve të ardhshme.

Castello Brown ndodhet në një pozicion të ngritur në një kodër rurale dhe krenohet me pamje gjithëpërfshirëse të oqeanit, ndërsa prona është e rrethuar nga një sërë vilash prestigjioze. Përveç ambienteve të brendshme mahnitëse, kështjella përmban një kopsht mahnitës mesdhetar të mbushur me lule dhe kopshte trëndafili, duke ofruar peizazhin e përsosur skenik për një ngjarje në natyrë.

Faqja e internetit krenohet se është vendi ideal për një dasmë ëndrrash, ndërsa gjithashtu pret sindikata civile, ngjarje private, ekspozita arti dhe takime. Përkthyer nga italishtja, shton:

Kështjella Portofino është ideale për të planifikuar dasmën tuaj të ëndrrave, një ceremoni të veçantë ose ngjarjen më ekskluzive të marketingut të korporatës.

Prona daton në mesjetë, kur u ndërtua nga gjenovezët për të mbrojtur Gjirin e Portofino-s, prandaj edhe pozicioni i saj i ngritur strategjikisht në kodër.