Celebrities Gossip Showbiz

Kourtney dhe Travis martohen, por familja Kardashian-Jenner tregohet indiferente…

Misteri rrethon dasmën e Kourtney Kardashian dhe Travis Barker pasi familja zgjodhi të injoronte ditën e tyre të madhe. 43-vjeçarja, nëna e tre fëmijëve u martua zyrtarisht me bateristin 46-vjeçar të Blink 182, Travis, të dielën në një ceremoni në Santa Barbara.

Dasma vjen vetëm shtatë muaj pasi u fejuan dhe vetëm disa javë pasi dyshja tërhoqi vëmendjen me një martesë të rreme në Las Vegas. Por ndërsa çifti i shkëmbeu zotimet me të vërteta të dielën në Kaliforni, duket se asnjë nga familja e famshme e yllit të realitetit Kourtney nuk u mundua të paraqitej për të mbështetur dasmën.

Motra më e vogël e Kourtney, Kim, preferoi të qëndronte në shtëpi dhe të pozonte në një divan për të treguar stilin e saj të fundit të flokëve në vend që të shkonte në dasmë. Duke postuar në Instagram ndërsa lajmet për dasmën filluan të përhapeshin në internet, Kim pozoi duke treguar flokët e saj të gjatë dhe shtoi një mbishkrim duke thënë thjesht: “Bjonde”.

Motra tjetër Khloe Kardashian gjithashtu u duk se e injoroi ditën e madhe, teksa në vend të kësaj postoi në Instagram për të treguar figurën e saj të tonifikuar mbresëlënëse teksa pozoi me një veshje lejla që tregonte qartë trupin e saj.

Kendall Jenner preferoi ta kalonte fundjavën duke luajtur lojëra në tavolinë me miqtë dhe të dielën, menjëherë pas dasmës, ndau një copëz me shishe tekila në vend që të shënonte ditën e madhe të motrës së saj.

Kylie Jenner gjithashtu e shmangu dasmën, në vend të kësaj preferoi të bashkohej me të dashurin e saj Travis Scott në Las Vegas për të marrë pjesë në Billboard Music Awards.

Ndërkohë, nëna krenare e yllit, Kris Jenner, e kaloi të dielën e saj duke promovuar produkte për kujdesin e lëkurës, dhe vëllai Rob Kardashian, ishte plotësisht i heshtur në rrjete sociale.