Celebrities Gossip Music Showbiz

Lizzo i lë të gjithë pa fjalë me performancat dhe me shakatë e saj në “Saturday Night Live”!

Tani yjet e njohur që marrin pjesë në “Saturday Night Live” marrin një vëmendje më të shtuar. Muzikantja 33-vjeçare Lizzo, kreu një detyrë të dyfishtë në “Saturday Night Live” gjatë fundjavës, ku ajo drejtoi shfaqjen e skeçit të komedisë vonë natën dhe u shfaq si e ftuara muzikore e mbrëmjes. Gjatë monologut të saj të hapjes, ylli i “Watch Out for the Big Grrrls” doli në skenë me një fustan blu të ndezur, të cilin e kishte veshur me një xhaketë të ngjashme me thekë, teksa u tha me shaka audiencës në studio:

Unë quhem Lizzo dhe, po, unë jam e shokuar që kam edhe rroba.

Ndërsa ajo vzhdoi të bënte shaka duke thënë se të tjerët mendojnë se ajo “po mbledh anëtarët e grupit One Direction si gurë pafundësie”. Lizzo më pas u përfol se ajo kishte mbajtur fëmijën e Chris Evans, duke u thënë shikuesve:

Nuk e kam idenë se ku filloi ai thashethem. Ndoshta edhe për shkak të TikTok që bëra aty ku thashë: ‘Jam shtatzënë me fëmijën e Chris Evans’. Kjo ndoshta quhet manifestim.

Reperja e “Rumors” pas hapjes së shfaqjes performoi disa skena të njohura, duke përfshirë një për një shfaqje lojërash të vogla, një tjetër për Beanie Babies dhe një skeç që përqendrohej rreth “Black Eyed Peas” duke ardhur me tekstet e disa prej melodive të tyre më të njohura të vitit 2008.

Flauti i Lizzo-s, të cilin muzikanti e ka quajtur Sasha Flute, është shfaqur edhe në një skeç, ku Lizzo kalon audicionet për një orkestër që ka nevojë për një flautist. Megjithatë, kur dirigjenti i kërkon personazhit të Lizzo-s të luajë pa ‘twerk’, ajo u hspreh se nuk është në gjendje të shfaqë talentin e saj. Ylli i muzikës performoi edhe dy herë gjatë mbrëmjes. Për performancën e saj të parë, Lizzo u prezantua dhe këndoi këngën e saj të sapo publikuar, “About Damn Time”. Për performancën e saj të dytë, nëna e Lizzo prezantoi yllin, i cili performoi një këngë të re, “Special”, e cila vjen nga albumi i saj i radhës me të njëjtin emër, që do të dalë më 15 korrik.

Koncerti pritës i Lizzo-s shënoi herën e dytë që ajo shfaqet në skenën SNL. Ajo performoi më parë si e ftuar muzikore gjatë një episodi në 2019 të organizuar nga Eddie Murphy. Të famshëm të tjerë që kanë kryer gjithashtu detyra të dyfishta mikpritëse dhe të ftuar muzikore përfshijnë Ariana Grande, Justin Timberlake, Paul Simon, Lady Gaga dhe Ludacris, për të përmendur disa.