Big Brother Radio Celebrities Gossip Showbiz

“Loja nuk do trupin e bukur, por djalin e fortë…”/ Iva Korumi komenton fenomenin e “Big Brother Vip”!

Big Brother Vip Albania është një fenomen social që mbërthen fort jo vetëm vëmendjen por edhe debatin publik. Prej datës 13 Janar në Top Channel ka nisur edicioni i tretë i “Big Brother VIP 3”. Një reality show, i cili që në natën e parë të spektaklit arriti të gozhdonte para ekranit teleshikuesit dhe rezultoi të ishte mjaft i suksesshëm. Dinamikat në shtëpinë e “Big Brother VIP” ndryshojnë në çdo moment.

Ajo që ndodh në shtëpinë e “Big Brother VIP”, padyshim që është më e ndjekura e më e komentuara në rrjetet sociale, si edhe në jetën e përditshme. Në lidhje me audiencën shumë të madhe të këtij spektakli ka mendime të ndryshme. Suksesi ka kaluar kufijtë e një spektakli në ekranin e televizorit e tani jemi përballë një fenomeni social që mund të quhet edhe si “Big Brother Mania”. Ndërkohë, e ftuar sot në “Big Brother Radio” ishte gazetarja Iva Korumi. Si e komenton ajo fenomenin e “Big Brother Vip”?!

E ke të pamundur të mos qarkullosh një video nga “BBV”. Është e pamunudr t’i rezistosh një fenomeni që ti e has kudo. Dinamikat aty brenda të bëjnë mos t’i qëndrosh një profili nga fillimi deri në fund.

Ndër të tjera, Iva komenton raportin e Ilnisës me Meritonit.

Meritonin në fillim e kam parë si një personazh inekzistent. Ishte fillimi, ishin pasiguritë, çështja e moshës sepse është pak i vogël. Ilnisa që në fillim të lojës ishte shumë dinamike, i dha fuqi që ajo tani ka një siguri. Loja e saj që në fillim ishte shumë e ashpër, shumë e egër. Meritoni i urtë pati në krah një Ilnisa shumë të fortë në krijimin e situatave. Ilnisa hyn te lojtaret e forta dhe Meritoni në fillim nuk ka pasur një lojë. Është thjesht bukurosh, por tani po tregon që nuk mjafton vetëm bukuria. Loja nuk do trupin e bukur, por djalin e fortë që nuk përqesh, që është i sigurt te ajo që thotë. Nuk ka ndonjë argument.