Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion

Manikyri nuk është vetëm për goca…

Lyerja e thonjve nuk është vetëm një prirje popullore e modës, por një traditë e vjetër që ka një histori të gjatë. Besohet se ky zakon është aplikuar së pari nga burrat, kur luftëtarët e Babilonisë së lashtë pikturonin thonjtë e tyre para se të luftonin. Në botën moderne, lyerja e thonjve konsiderohet si një zakon femëror, por shumë meshkuj të famshëm e kanë sfiduar këtë pikëpamje.

Këngëtari i “Bloody Valentine”, Machine Gun Kelly ka vendosur të hyjë në botën e bukurisë me linjën e tij unike për manikyrin e thonjve, të quajtur UN / DN, në partneritet me Un Labed Brand Lab. Por Machine nuk është i vetmi që e ka sjellur këtë trend. Njihuni me listën e gjatë të personazheve ndërkombëtarë të cilët kanë guxuar të sjellin këtë trend:

Këngëtari britanik Harry Styles pak kohë më parë ka sjellur disa kombinime të lezetshme të thonjve, zakonisht të shkurtër dhe me një miksim ngjyrash.

Harry Styles

Fytyrat e buzëqeshura në të gjithë gishtat? Harry thotë “Po”!

Jared Leto

Thebirkinboy

Brad Pitt

Aiello

Zac Efron

Johnny Depp

Macaulay Kulkin

Keanu Reeves

Jason Momoa

Steven Tyler

Brooklyn Beckham

Bad Bunny

Seal

 

Por këtij trend-i nuk i kanë shpëtuar as personazhet e famshëm shqiptar:

Robert Aliaj.

Ermir Jonka.

Ah, dhe diçka! Chanel ka nxjerr së fundmi disa manikyr për meshkuj: