Horoskopi Lifestyle

Na thoni shenjën e zodiakut t’ju themi se ku duhet të shkoni me pushime!

Vera është shpesh sinonim i pushimeve dhe kështu, kur mbërrijmë në qershor, fillojmë të fantazojmë ose planifikojmë një udhëtim për t’u shkëputur nga përditshmëria e zakonshme. Horoskopi na tregon se ku duhet të shkojë për pushime çdo shenjë e caktuar. Kështu që le të na udhëheqin yjet drejt destinacioneve të reja që na emocionojnë.

Dashi

Jeni një person që adhuroni aventurat dhe definitivisht nuk dëshironi ta kaloni verën tuaj të mbyllur në një fshat turistik apo të palëvizur në një shezlong nën diell. Për ju duhet lëvizje! Prandaj, pushimet tuaja ideale mund të jenë një udhëtim i gjatë nëpër tokat e Sardenjës ose Siçilisë me motoçikletën tuaj.

Demi

Këtë verë mund të zgjidhni të shkurtoni shpenzimet dhe për këtë arsye do të kënaqeni me pushime në shtëpinë buzë detit ose në mal.

Binjakët

Keni vendosur ta bëni verën tuaj magjike dhe për ta bërë këtë, duhet patjetër të bëni të paktën dy javë pushime. Destinacioni juaj ideal mund të jetë ndonjë ishull në Oqeanin Paqësor, si Tahiti ose Bora Bora.

Gaforrja

Më në fund ka ardhur koha të takoni familjen e të dashurit tuaj dhe do të mund të përfitoni nga pushimet verore për të kaluar disa ditë në shtëpinë e tyre, sidomos nëse kanë një vilë larg kaosit të qytetit.

Luani

Keni vendosur që këtë verë t’ia dedikoni jetës tuaj sociale. Ju dëshironi shumë të zgjeroni rrethin tuaj të miqve dhe sigurisht që mund ta bëni këtë.

Virgjëresha

Jo të gjithë e dinë që ka vende të shumta, edhe në Itali, ku ka llixha pa pagesë dhe këto do të jenë vendet ideale për pushimet tuaja! Do të gjeni pishina me ujë të ftohtë dhe të nxehtë që do të lehtësojnë jo vetëm trupin tuaj, por edhe shpirtin tuaj.

Peshorja

Pas një viti mjaft intensiv, keni vendosur t’i dhuroni vetes diçka të veçantë për t’u larguar nga përditshmëria e zakonshme. Ju dëshironi të relaksoheni, por gjithashtu dëshironi të vizitoni vende të reja dhe kështu për ju idealja mund të jetë një pushim i gjatë në lundrim me të dashurin ose disa miq.

Akrepi

Këtë verë do të dëshironit të kaloni pushime ndryshe nga zakonisht. E keni problem të vizitoni vendet turistike, të cilat shpesh janë shumë të mbushura me njerëz. Në vend të kësaj, do të dëshironit të ktheheni në disa vende që lidhen me fëmijërinë tuaj.

Shigjetari

Kjo stinë verore mund të mos jetë veçanërisht relaksuese për ju. Një tërheqje shpirtërore për të zbuluar botën tuaj të brendshme. Praktika të tilla si joga dhe meditimi mund të jenë tashmë të njohura për ju, por do të jetë më mirë t’i praktikoni ato në shoqërinë e njerëzve.

Bricjapi

I përkushtohesh gjithmonë me pasion dhe përkushtim punës dhe në verë ndjen nevojën të fikesh për të rigjeneruar veten, për të bërë diçka ndryshe dhe për të përjetuar emocione të reja. Nuk ju pëlqejnë vendpushimet e mbushura me njerëz buzë detit. Për ju, idealja me siguri mund të jetë të vizitoni një kryeqytet evropian.

Ujori

Ju pëlqen të ndryshoni. Këtë vit pushimet tuaja ideale janë një pushim “VIP” në një resort ekskluziv ku mund të shijoni shumë shërbime.

Peshqit

Shpresoni shumë që këtë verë të mund të përmbushim ëndrrën e një pushimi me varkë. Do të dëshironit ta lini veten të tërhiqej nga dallgët e detit dhe erës, sepse e imagjinoni si një përvojë jo vetëm relaksuese, por edhe emocionuese. Ideja për të fjetur në varkë, pas numërimit të yjeve, është një nga gjërat më romantike që ju vjen në mendje, për të bërë ndoshta me partnerin tuaj.