Fashion Health & Beauty

Në fillim Emily Ratajkowski, tani Katie Holmes: A po rikthehet permanenti?

A mund të jetë gati për kthimin e tij permanenti? Nëse flokët e të famshmëve janë modele ose shembull për t’u ndjekur, atëherë mund të jetë një nga tendencat më të papritura të stilit të flokëve të vitit 2023. Duke ndjekur hapat e Emily Ratajkowski javën e kaluar, e cila kishte kaçurrela të çrregullta në një event, Katie Holmes sapo doli në Nju Jork me pamjen e saj më të re. Thjesht flokët kaçurrela, dhe është një trend.

Me flokët e saj në një anë dhe voluminoze, Holmes shkëlqeu me kaçurrelat e saj plot shkëlqim, ato e kornizuan lëkurën e saj të shndritshme dhe e transformuan një veshje të thjeshtë – xhaketë me ngjyrë peshku dhe bluzë të bardhë – në diçka pak më të shkëlqyeshme. Kjo është fuqia e kaçurrelave.

Si dikush që rrallë largohet nga ngjyra e saj ngjyrë kafe, pamja e re ishte e veçantë dhe tërhoqi vëmendjen në tapetin e kuq. Për të rikrijuar kaçurrela më të vogla si këto, provoni të përdorni një mashë të hollë për kaçurrela (si Ghd’s Curve 14 mm) dhe mbështillni flokët rreth saj.

Pavarësisht lidhjes së tyre me stilimet dhe modelet e flokëve të viteve ’80, permanenti në fakt është ende një gjë, megjithëse jo aq e njohur tani falë rritjes së teknologjisë më të fundit. Nëse dëshironi të arrini kaçurrela të përhershme, megjithatë, permanenti është ende një opsion i zbatueshëm; ju gjithashtu mund të zgjidhni madhësinë e kaçurrelave për të cilën dëshironi. Këshillat kryesore? Shkoni në një sallon flokësh dhe sigurohuni që të ndiqni me kujdes udhëzimet.