Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Food & Drink

Nuk e dinim, por konsumimi i shpeshtë i sardeles zvogëlon rrezikun e diabetit

Ndoshta keni parë një numër rekomandimesh se si të zvogëloni rrezikun e diabetit të tipit 2 ndërsa plakeni, por shkencëtarët kanë gjetur një ushqim që mund t’ju ndihmojë të shihni rezultate të pabesueshme. Këto janë sardelet.

Po, bëhet fjalë për ato peshq të vegjël. Ata mund të mos jenë të preferuarit e të gjithëve, por dëgjoni përfitimet para se të vendosni se nuk do i konsumoni!

Studiuesit në Universitetin Publik të Katalonisë në Spanjë kohët e fundit zhvilluan një studim me 152 pjesëmarrës të moshuar të cilët ishin diagnostikuar me para-diabet.

Ata u ndanë në dy grupe: Njëri grup u vu në një dietë të përqendruar në parandalimin e diabetit që përfshinte ngrënien e 200 gram sardeleve (afërsisht dy kanaçe) në javë për 12 muaj, ndërsa tjetri u vendos në të njëjtin plan diete por jo kanë një kërkesë të veçantë për sardele.

Pas një viti në dietat e tyre përkatëse, pjesëmarrësit që kishin ngrënë peshk ishin në një rrezik përgjithësisht më të ulët të diabetit të tipit 2 . Në fakt, në fillim të studimit, 37 për qind e pjesëmarrësve në atë grup ishin në rrezik të lartë për diabet.

Për më tepër, grupi i ngrënies së peshkut uli rezistencën e tyre ndaj insulinës, rriti numrin e kolesterolit “të mirë” dhe uli presionin e gjakut me ritme më të larta se grupi i kontrollit.

Shkencëtarët besojnë se një arsye e madhe pse sardelet janë kaq efektive në kthimin dhe parandalimin e diabetit është sepse ato përmbajnë lëndë ushqyese si taurina, acide yndyrore omega-3 , kalcium dhe vitaminë D, të gjitha këto luajnë role kryesore në rregullimin e niveleve të sheqerit në gjak dhe mbrojtjen e zemrës.

Dy konserva sardele në javë mund të jenë shumë për disa njerëz, por studimi është një kujtesë e shkëlqyeshme për të gjitha përfitimet e mahnitshme shëndetësore që mund të vijnë nga prodhimet e detit.