Celebrities Fashion Magazine Showbiz

Pamja e javës: Cara Delevingne me paruke me pupla të bardha në rolin e Karl Lagerfeld!

Imitimi, thuhet shpesh, është forma më e madhe e lajkave dhe duket se Cara Delevingne pajtohet. Modelja dhe aktorja britanike mbërriti në festën e pasdites për “Met Gala 2023” për nder të fuqisë së modës Karl Lagerfeld në cosplay të plotë të Lagerfeld. Pamja, e cila u kompletua me një parukë me pupla të bardhë, ishte një interpretim më i gjallë i temës së mbrëmjes. E veshur me një fustan të zi të Karl Lagerfeld pa rripa, një jakë këmishë të bardhë lundruese dhe pranga, si dhe me doreza lëkure pa gishta të firmës së stilistit, veshja e Delevingne-s përfshinte kostum dhe couture.

Vitet e fundit, të famshmit kanë ringjallur interesin e publikut për pas-party, duke dëshmuar se kjo nuk është gjë tjetër veçse një mendim i mëvonshëm. Rregullat janë pak më të lirshme, kamerat më pak dhe vitet e fundit: veshjet më emocionuese. Është vendi i përsosur për një A-lister që të futet në diçka më komode, qoftë kjo do të thotë më e shkurtër, më e butë apo edhe më e trashë. Janelle Monae mbërriti me bikini, ndërsa Billie Eilish kishte veshur një kapele të “New York Knicks” dhe një tuta. Një veshje shumë e pahijshme për tapetin e kuq? Ruajeni për festën pas festës, mbretërinë jo shumë sekrete ku të famshmit mund t’i lëshojnë flokët ose t’i fusin në një parukë argëtuese.

Të gozhdosh tronditjen e flokëve të bardha të Lagerfeld-it ishte me rëndësi të madhe për Delevingne, e cila ishte një mike e ngushtë dhe muzë e stilistit për një dekadë. Paruka e saj me pupla ishte një pjesë me porosi nga stilistët Anthony Perez dhe Danielle Priano dhe iu deshën më shumë se gjashtë orë për t’u krijuar, pasi çdo pendë artificiale qep me dorë. Në Met Gala, homazhi i saj ishte më pak i dukshëm, duke zgjedhur një pelerinë të bardhë këmishë të mbështjellë dhe syze dielli të zeza për aviator, së bashku me një parukë gri të zhveshur si një dremitje për të ndjerin Lagerfeld.

Ka pasur shumë emocione, sinqerisht, unë qava pak gjatë rrugës për këtu. I detyrohem shumë dhe është një mënyrë e mahnitshme për ta kujtuar atë.