Celebrities Gossip Showbiz

Pas humbjes tragjike të djalit të tyre, Cristiano dhe Georgina shijojnë pushimin së bashku!

Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar në maksimum kohën e tij të lirë duke u larguar për pushime me Georgina Rodriguez. Ai e përshkruajti foton me një emoji me zemër dashurie, por nuk e zbuloi vendndodhjen.

Ronaldo dhe partnerja e tij Rodriguez së fundmi njoftuan vdekjen e djalit të tyre gjatë lindjes. Ata njoftuan tetorin e kaluar se ishin në pritje të binjakëve.

Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që mund të ndiejë çdo prind. Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi. Dëshirojmë të falënderojmë mjekët dhe infermierët për kujdesin dhe mbështetjen e tyre eksperte. Të gjithë jemi të shkatërruar nga kjo humbje dhe me mirësi kërkojmë privatësi në këtë kohë shumë të vështirë. Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë.

Ronaldo humbi ndeshjen e radhës të United kundër rivalëve të ashpër Liverpool, por u kthye në ekip për ndeshjen e ardhshme kundër Arsenalit. Gjatë ndeshjes së Liverpool-it, tifozët vendas në Anfield duartrokitën në minutën e shtatë, numri i fanellës së Ronaldos, dhe kënduan himnin e tyre “You’ll Never Walk Alone”. Ronaldo në një përgjigje në llogarinë e tij në Instagram tha:

Një botë… Një sport… Një familje globale.