Celebrities Showbiz

Pas performancës së saj kontroverse në Dubai, Beyoncé nderohet me një statujë prej dylli!

Beyoncé është përjetësuar në muzeun e “Madame Tussauds” në Berlin me një figurë të re dylli, e cila u debutua të premten dhe u shfaq edhe për fansat në rrjetet sociale si Instagram dhe YouTube. Këngëtarja 41 vjeçare ishte e veshur me një minifustan me mëngë të gjata bardh e zi me çizme të ngjashme, një nga ansamblet e saj nga turneu i vitit 2018 “On The Run II” me bashkëshortin Jay-Z.

Veshja origjinale ishte nga marka luksoze franceze “Balmain”, pjesë e koleksionit të markës “Resort 2019”. Artistët që krijuan figurën e dyllit kushtuan vëmendje për çdo detaj të ndërlikuar, si për shembull modeleve të qëndisura në minifustan që imitonin fustanin e saj të veçantë që ajo veshi në skenë në Mançester. Flokët e saj të mrekullueshëm kafe të çelur ishin stiluar në një bisht të lartë. Figura u plotësua me disa vathë floriri dhe thonjtë në mënyrë perfekte, të lyera me ngjyrë të bardhë.

Statuja prej dylli e Beyoncé-s mund të shihet duke qëndruar në një platformë të rrethuar nga pasqyra me kontur prej ari. Dora e majtë u vendos në ijë për të ngjasuar me të dhe që të godasë si një nga pozat e preferuara të këngëtares. Çizmet që bien në sy, mbi gjunjë, përmbanin një model të ngjashëm me dome trekëndëshi me atë që kishte veshur fituesja e Grammy gjatë turneut të saj.

Beyoncé ka gjithashtu figura dylli në “Madame Tussaud” në mbarë botën, duke përfshirë Londrën, Hollywood-in, Delhin dhe New York-un. “Madame Tussauds” u hap për herë të parë në 1835 nga Marie Tussaud, një skulptore nga Strasburgu, Francë. Që atëherë, ka pasur 21 muze të hapura në mbarë botën dhe ata kanë bërë figura të figurave mjaft të famshme si Princi Harry dhe Meghan Markle, Zendaya, Tom Cruise, One Direction, Lil Nas X dhe Kardashians.

Ylli i muzikës pop Beyoncé është ngjitur në skenë për performancën e saj të parë që nga viti 2018 në një hotel privat në Dubai. 41-vjeçarja zhvilloi një koncert prej 90 minutash për hapjen e ‘Atlantis The Royal’, i cilësuar si resorti më ultraluksoz në botë. Beyoncé doli përpara një turme prej 1500 personash me një fustan të verdhë me tegela dhe një pelerinë skulpturore me pupla.