Celebrities Gossip

“Patriotë patetinash”, Dojna Mema shprehet kundër patriotëve shqiptarë!

Moderatorja e njohur Dojna Mema dhe partneti i saj, këngëtari Vlashent Sata janë bënë prindër të një djali. Nolan Sol e ndryshoi jetën e çiftit përgjithmonë. Dojna është mjaft aktive në Instagram duke postuar pjesë nga përditshmëria, e tashmë edhe me vogëlushin që i ka ‘ndriçuar’ jetën.

Ditën e sotme, me rastin e 110- vjetorit të Pavarësisë shumë shqiptarë ndër ta edhe personazhe VIP kanë postuar në rrjete sociale urimin e tyre për këtë festë kombëtare. Ama duket se kjo gjë nuk i ka pëlqyer Dojnës, e cila jo vetëm që nuk ka dhënë asnjë urim të tillë, por edhe ka bërë një postim kundër personave që kanë treguar patriotizmin e tyre dhe i ka quajtur ata “patriot patatinash”.

Sot është dita kur zgjohet një lloj katergorie “patriotësh” patatinash që e bëjnë qesharak patriotizmin në vetvete.
Fjalët e Konicës janë shkruar në 1900-ën ,keshtu që kursejeni “O sa mire me ken shqiptar” e lloj-lloj teprimesh të tilla sepse nuk është mirë ‘me ken shqiptar’ kur ke po të njëjtat probleme si njëqind vjet më parë.

 

Dojna shpesh poston foto dhe video nga përditshmëria e saj dhe e familjes së saj. Së fundmi  moderatorja ka publikuar disa foto me motrën e saj, Mikelën nga aeroporti, pasi mesa duket Mikela do të largohet për disa kohë jashtë Shqipërisë. Në postim Dojna ka shprehur se sa shumë emocione dhe ndjenja të vërteta mund të gjesh në një vend si aeroporti, ku mes bashkimeve dhe ndarjeve mund të shikosh njerëz të lumtur dhe të trishtuar.

E prej momentit që është bërë nënë, bukuroshja nuk i kursen postimet me djalit e saj, Nolan Sol, duke na treguar momente të bukura dhe të veçanta të tyre. Ashtu siç ka ndodhur edhe ditën e sotme, ku moderatorja ka postuar disa foto në Instagramin e saj, teksa Vlashenti ushqen djalin e tyre me biberon dhe Dojna nuk ka nguruar edhe të shpreh një urim për djalin e saj për shkak të emocioneve që i kanë përcjell këto foto.