Celebrities Gossip Showbiz

Për herë të parë në 15 vite, Gisele Bündchen do të shkojë vetëm pa Tom Brady në “Met Gala”!

28 tetori 2022 do të mbahet mend si data në të cilën qendërmbrojtësi i “Tampa Bay Buccaneers”, Tom Brady dhe modelja braziliane Gisele Bündchen njoftuan divorcin e tyre pas 13 vitesh të një prej martesave më të famshme në Shtetet e Bashkuara. Kur na ndajnë pak ditë nga tremujori i parë i asaj ngjarjeje, jeta e bukuroshes së Amerikës së Jugut, duket qartë se është në rritje.

Sipas deklaratës së një burimi pranë ish-engjëllit të “Victoria’s Secret”, në një intervistë për revistën People, 42-vjeçarja e suksesshme i është rikthyer plotësisht karrierës pas “dështimit” të marrëdhënies së saj të dashurisë me shtatë herë fituesin e “Super Bowl”. Tani ajo i ka të drejta prioritetet dhe karriera e saj si modele ka marrë një frymë të re. Burimi i afërt me Gisele është shprehur se:

Ajo e di se ka marrë vendimin e duhur në jetën e saj dhe është e fokusuar në karrierën dhe fëmijët e saj. Gisele do të bëjë atë që duhet të bëjë dhe do të shkojë aty ku duhet, dhe mendoj se kjo përfshin edhe tapetin e kuq të “Met Gala”.

Nëse Gisele i bën mirë parashikimet e këtij burimi dhe e bën këtë pa një shoqërim (ajo mund të marrë pjesë për shembull me trajnerin e saj jiu-jitsu, Joaquim Valente), do të ishte hera e parë që ajo do të shfaqej në një ngjarje tradicionale të modës solo që nga viti 2007. pasi në vitin 2008 ajo tashmë e bëri këtë me Tom në krah, edhe pse ata ishin ende në lidhje dhe një vit larg martesës.

Met Gala mbahet në Muzeun Metropolitan të Artit në qytetin e Nju Jorkut të hënën e parë të çdo maji dhe Gisele ka marrë pjesë që nga viti 2003. Të ftuarit në “Met Gala 2023” duhet të vishen për nder të një prej stilistëve më të rëndësishëm në historinë e modës. Siç u njoftua së fundmi, Met Gala e këtij viti i kushtohet trashëgimisë së mendjes më pjellore të modës, Karl Lagerfeld, një stilist, veshja e të cilit u bë absolutisht ikonë.