Celebrities Gossip Showbiz

Një nga modelet më të paguara në histori/Sa fitoi Gisele Bündchen si Engjëlli i “Victoria’s Secret”?

Përpara se e gjithë shfaqja e Victoria’s Secret të anulohej për shkak të vlerësimeve të ulëta në 2019, Gisele Bündchen ishte mishërimi absolut i përfaqësimit të markës. Ajo e filloi karrierën e saj me markën e të brendshmeve në vitin 1999, kur u shfaq për herë të parë në pasarelë. Që nga ai moment, Gisele ishte e pranishme në eventet e markës dhe ishte një imazh mjaft i pëlqyer. Gjatë asaj kohe dhe gjatë gjithë kontratës së saj me Victoria’s Secret, Gisele Bündchen ishte më e paguara nga të gjitha modelet që kanë punuar për kompaninë.

Por të qenit më e paguara në historinë e markës është padyshim një nënvlerësim, diferenca midis fitimeve të saj dhe modeles së dytë është e madhe. Gisele fitoi gjithsej 35 milionë dollarë gjatë kohës së saj duke punuar për Victoria’s Secret ndërmjet viteve 1999 dhe 2006. Adriana Lima nuk fitoi aq shumë me 9 milionë dollarë gjatë qëndrimit të saj në kompani, ajo renditet e dyta në listën më të paguar të engjëjve të Victoria’s Secret. Mbani në mend se kjo është vetëm një pjesë e fitimeve të saj të të gjitha kohërave si modele. Bëhet me dije se vlera neto e vlerësuar e Gisele Bündchen arrin në 400 milionë dollarë.

Tani që ajo është divorcuar nga Tom Brady dhe do të kërkojë të rindezë karrierën e saj, do të ketë më shumë shanse që ajo të arrijë disa kontrata mjaft fitimprurëse. Megjithatë, marka Victoria’s Secret nuk i transmeton më ato shfaqje legjendare të modës. Gjatë spektaklit të 2018-ës, vlerësimet jashtëzakonisht të ulëta që kishin vite që kishin rënë tashmë ishin arsyeja kryesore që marka vendosi të ndërpriste shfaqjen. Sidoqoftë, marka e la të hapur derën për një kthim të mundshëm në të ardhmen në një mënyrë ‘kulturore të rëndësishme’. Nëse ata përfundojnë duke u kthyer, të shikosh Gisele Bündchen të kthehet dhe ta ecë në pasarelë sërish do të ishte historike.

https://twitter.com/VSPINK_JPN/status/793056449500844033?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E793056449500844033%7Ctwgr%5Ed5314bf2d3b874ebd384ddb1c03856ba0e2a749e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.marca.com%2Fen%2Flifestyle%2Fcelebrities%2F2022%2F11%2F12%2F636fd015ca47417c2d8b456c.html

E gjithë sfilata e modës së Victoria’s Secret rrotullohej rreth një artikulli specifik që u shfaq për të gjithë botën: Bra Fantasy. Ishte një pjesë e veshur nga një prej modeleve më të suksesshme të atij viti që kishte shumë diamante të ndryshëm dhe gurë të tjerë të çmuar. Gisele Bündchen e veshi atë dy herë dhe natyrisht, ata ishin sutjenat e para dhe të dyta më të shtrenjta Fantasy në historinë e Victoria’s Secret Fashion Show. Më e pakta ishte 12,500,000 dollarë dhe më e shtrenjta ishte 15,000,000 dollarë.