Celebrities Gossip Showbiz

Priscilla Presley tregon pse nuk u martua kurrë pas vdekjes së ish-bashkëshortit!

Priscilla Presley po flet pse nuk u martua më kurrë pas përfundimit të martesës së saj gjashtëvjeçare me Elvis Presley. Gjatë një ngjarjeje pyetjesh dhe përgjigjesh në kazinonë South Point në Las Vegas të premten, Presley i tha turmës se thjesht ndjehej sikur nuk mund të martohej më, sipas People.

Ajo tha për ish-bashkëshortin e saj të ndjerë:

Unë thjesht nuk mendoj se ai mund ta përballonte këtë. Të jem e sinqertë me ju, nuk kam dashur kurrë të martohem pas tij. Nuk kam pasur kurrë ndonjë dëshirë. Askush nuk mund të krahasohej me të.

Të dy ishin të martuar nga viti 1967 deri në vitin 1973. Filmi i tyre i ri i drejtuar nga Sofia Coppola “Priscilla” eksploron sesi ish-çifti u takua dhe u bënë miq në Gjermani në vitin 1959, kur Presley ishte 14 vjeç dhe Elvisi 24 vjeç, përpara se të martoheshin më vonë.

Presley foli gjithashtu për vajzën e tyre, Lisa Marie Presley, e cila ka lindur në vitin 1968, duke thënë se këngëtarja kishte ndjenja faji për mungesën e mjaftueshme të familjes:

Elvis ndjeu se kishte një orar shumë të zënë dhe ai kishte pak faj që nuk ishte aq shumë kur Lisa ishte më e re. Me planifikimin dhe turneun e tij, ai thjesht ndjeu se nuk ishte. Nuk mjafton për t’i kushtuar shumë vëmendje të pasurit një fëmijë tjetër.