Celebrities Gossip Showbiz

Vajza e të ndjerës Lisa Marie Presley, Riley Keough thyen heshtjen dhe zbulon gjithçka rreth çështjes së trashëgimisë!

Së fundmi Riley Keough ka sqaruar qëndrimin e saj në lidhje me spekulimet e përçarjes së marrëdhënies me gjyshen e saj, Priscilla Presley, pasi të dyja arritën një marrëveshje për çështjen Graceland. Drejtoresha e War Pony zbuloi gjithçka në një intervistë me Vanity Fair, në të cilën më në fund theu heshtjen e saj për mosmarrëveshjen ligjore mbi pasurinë e nënës së saj të ndjerë, Lisa Marie Presley.

Ndërsa Priscilla kishte folur tashmë se nuk kishte mëri ndaj mbesës së saj, kjo ishte hera e parë që aktorja e ‘Daisy Jones & the Six’ foli për këtë çështje.

Gjërat me gjyshen janë qartësuar, do të jenë të lumtura. Kishte pak trazira, por tani gjithçka do të jetë ashtu siç ishte. Ajo është një grua e bukur dhe ishte një pjesë e madhe e krijimit të trashëgimisë së gjyshit tim dhe Graceland. Është shumë e rëndësishme për të. Ai ishte dashuria e jetës së saj.

Ajo shtoi më tej se gjithçka që dëshiron ish-gruaja e Elvis Presley është:

Të dojë, të mbrojë Graceland, familjen Presley dhe trashëgiminë. Kjo është e gjithë jeta e saj. Pra, është një përgjegjësi e madhe që ajo është përpjekur të marrë përsipër.

Në qershor, Keough u emërua administratori i vetëm i pasurisë së Lisa Marie dhe  për motrat e saj binjake 14-vjeçare Harper dhe Finley Lockwood. Priscilla, ndërkohë, do të jetë administruese e djalit të saj (dhe gjysmëvëllait të Lisa Marie) Navarone Garibaldi, të cilit do t’i jepet 1/9, thuhej në dokumente. Pjesa tjetër do të ndahet mes Riley, Finley dhe Harper.