Celebrities Magazine Music Showbiz

Pse njerëzit mendojnë se Taylor Swift dhe Billie Eilish janë zënë me njëra-tjetrën?!

Billie Eilish kohët e fundit organizoi një “Listening Party” të stilit Spotify Stationhead ku ajo komentoi për “shfaqjet tre-orëshe”. Fansat e interpretuan këtë koment si një goditje të mundshme në turneun Eras të Taylor Swift dhe turneun Renaissance të Beyoncé, të cilat të dyja njihen për performancat e tyre të gjata.

Më parë, më 28 mars, Eilish u duk se kishte marrë një rrëshqitje në Swift kur ajo kritikoi trendin e artistëve që lëshonin paketa të shumta vinyl. Në një intervistë me Billboard, Eilish vuri në dukje se prodhimi i edicioneve të shumta vinyl është i dëmshëm për mjedisin dhe akuzoi disa artistë se i japin përparësi fitimit mbi qëndrueshmërinë.

Billie, në transmetimin e drejtpërdrejtë të mbajtur më 23 maj, u shpreh:

Unë nuk jam duke bërë një shfaqje tre orëshe, kjo është fjalë për fjalë psikotike. Edhe artisti im i preferuar në botë, nuk po përpiqem t’i dëgjoj për tre orë. (Qesh) E dini çfarë dua të them? Është shumë e gjatë.

Billie Eilish seemingly shares her thoughts on Stationhead about ‘The Eras Tour’ and ‘The Renaissance Tour’ earlier today, the only recent high-profile tours to span 3 or more hours:

“Doing a 3 hour show.. That’s literally psychotic. Nobody wants that. You guys don’t want that.… pic.twitter.com/X9GQlgXBvf

— Taylor Swift Updates (@swifferupdates) May 24, 2024


Disa fansa të Taylor Swift e morën këtë si një sulm personal ndaj Swift, e cila shpesh lëshon versione të shumta vinyl të albumeve të saj. Albumi i fundit i Eilish, “Hit Me Hard And Soft”, u publikua së fundmi, duke shënuar albumin e saj të parë që nga viti 2021. Në të njëjtën ditë, Taylor Swift prezantoi tre botime të reja vinyl të albumit të saj “The Tortured Poets Department”.

Ky publikim i njëkohshëm bëri që disa nga fansat e Eilish të akuzonin Swift-in se po përpiqej të errësonte Eilish-in duke vendosur kohën që publikimet e saj vinyl të përkojnë me lansimin e albumit të Eilish.