Celebrities Gossip Showbiz

Robert De Niro tregon anën e tij miqësore me fansat në Festivalin e Filmit në Kanë!

Filmi i ri epik i shumëpritur i Martin Scorsese Killers Of The Flower Moon bëri premierën botërore në Festivalin e 76-të të Filmit të Kanës në Kanë, Francë gjatë fundjavës. Drama 3 orë e 26 minuta përfundoi duke marrë një ovacion prej nëntë minutash nga publiku, i cili thuhet të jetë më i gjati i festivalit që filloi më 16 maj, sipas Variety.

Drama e krimit perëndimor është më e fundit me regjisorin e mirënjohur si për Robert De Niro, ashtu edhe për Leonardo DiCaprio. Në fakt, ky është filmi i njëmbëdhjetë në të cilin De Niro ka bashkëpunuar me Scorsese dhe i shtati për DiCaprio gjatë karrierës së tyre të shquar.

Përpara shfaqjes debutuese, De Niro tregoi një shpërthim entuziazmi dhe përshëndeti shumë fansa të rreshtuar përgjatë një pengese dhe më pas iu bashkua Scorsese-s dhe yjeve, duke përfshirë Lily Gladstone, Jesse Plemons dhe Cara Jade Myers, për një fotografi para një sfond piktoresk në marinën e Kanës.

De Niro, 79 vjeç, shtrëngoi duart dhe përshëndeti një numër njerëzish që dukej se ishin të lumtur për të takuar aktorin legjendar. Leonardo DiCaprio u ribashkua me Robert De Niro dhe Martin Scorsese në fotokonferencën e Killers of the Flower Moon në Kanë të dielën. Aktori i Hollivudit, 48 vjeç, u shfaq me një xhaketë kostum kafe dhe pantallona të ngjashme, të bashkuar me një këmishë të zezë.