Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Russell Crowe tregon arsyen pse nuk ka shkelur në Amerikë prej vitesh!

Aktori australian Russell Crowe ka qenë një nga figurat më të respektuara në Hollywood gjatë 20 viteve të fundit. Ai fitoi çmimin Oscar për interpretimin e tij në filmin e Ridley Scott ‘Gladiator’. Edhe para kësaj, ai ishte tashmë një aktor i kompletuar, por çmimi Oscar ishte ai që i hapi dhe dyert e Hollywood-it. Për njëfarë kohe, Russell në fakt jetoi në Shtetet e Bashkuara ndonjëherë dhe kishte shtëpi në qytete të ndryshme. Por ylli nuk ka shkelur në tokën e SHBA për katër vitet e fundit. Dikush do të mendonte se ai ka një problem me vendin, por ai u pyet së fundmi për këtë gjatë një interviste.

Siç rezulton, Russell Crowe thjesht ndaloi së ardhuri fare që kur filloi pandemia globale në fund të 2019. Pavarësisht kësaj, Russell ka bërë filma në vende si Tajlanda, Malta, Anglia, Irlandë dhe Australia. Russell nuk ka pasur nevojë të udhëtojë në Amerikë për të gjetur punë. Crowe gjithashtu ka shumë projekte të ndryshme në vendin e tij. Kjo është ajo që ai i tha në 2Day FM në emisionin e mëngjesit të së hënës “Hughesy, Ed & Erin”:

Miqtë e mi amerikanë pyesin ‘çfarë po ndodh?’. Unë nuk jam kthyer që atëherë për një turneu shtypi. Unë kam qenë në gjendje të grindem për të bërë pjesën më të madhe të intervistave duke u ulur këtu në telefon në fermë.

Kishte thashetheme në internet dhe njerëz që iu përgjigjën postimeve të tij në rrjetet sociale duke pyetur nëse ai kishte ndonjë gjë kundër Shteteve të Bashkuara. Një vend që ka qenë i ndarë edhe para se të godiste pandemia globale dhe nuk e trajtoi saktësisht krizën në mënyrën më të mirë të mundshme. Crowe e pa më praktike të vazhdojë të punojë jashtë Shteteve të Bashkuara për shumë arsye, por asgjë kundër SHBA-së Në fakt, Russell patjetër do të kthehet sapo një projekt i ri që është i bazuar në këtë vend t’i trokasë në derën e tij. Por për momentin, ai nuk ka nevojë të vijë.