Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Salma Hayek po përpiqet të gjejë partnerin perfekt për mikeshën e saj, Angelina Jolie!

Salma Hayek ka marrë përsipër të luajë rolin e “kupidit” për miken e saj të famshme dhe ikonën e Hollywood-it, Angelina Jolie, e cila ka pasur disa lidhje dhe marrëdhënieve të trazuara, duke përfshirë këtu divorcet nga Brad Pitt dhe Billy Bob Thornton.

Salma, e njohur për ‘përrallën’ e saj romantike me biznesmenin francez François-Henri Pinault, thuhet se po përpiqet për Angelina-n, duke synuar t’i gjejë asaj një të dashur, një partner të pasur. Por, nuk ka të bëjë vetëm me magjepsjen dhe pasurinë; Salma ka në zemër interesat më të mira për Angelina Jolie. Një burim është shprehur për Radaronline.com dhe ka zbuluar disa detaje mbi përpjekjet e Salma-s për të bërë mblesëri

Pas marrëdhënieve katastrofike të Angie me aktorët, duke përfshirë martesat e saj me Brad Pitt dhe Billy Bob Thornton, Salma mendon se është koha që Angie të provojë diçka të re. Ajo ka vënë në sy disa biznesmenë të kualifikuar, të cilët do të dinin se si të përballonin lidhjen me një nga gratë më të famshme në botë dhe është në punë të vështirë duke u përpjekur të vendosë Angie me takime.

Përvoja e vetë Salma-s padyshim që do ta ndihmojë për këtë mision. Kur romancat e saj me aktorët Josh Lucas dhe Edward Norton nuk funksionuan, ajo e ktheu vëmendjen te bota e biznesmenëve miliarderë. Salma tani është e martuar dhe është mjaft e lumtur me manjatin francez François-Henri Pinault, 61 vjeç, pasuria e të cilit vlerësohet të jetë rreth 36 miliardë dollarë.

Por qëllimi i Salma-s nuk ka të bëjë vetëm me dashurinë; ka të bëjë edhe me familjen. Mikeshat e ngushta kanë një lidhje të veçantë. Hayek jo vetëm që dëshiron ta shohë Angie me një burrë të shkëlqyer, por edhe me një baba të shkëlqyer për fëmijët e saj.

Miqësia e Salma-s dhe Angelina-s ka lulëzuar ndër vite. Ato kanë punuar së bashku në projekte si “The Eternals” dhe “Without Blood”, duke forcuar lidhjen e tyre. Ndërsa kalojnë më shumë kohë së bashku, miqësia e tyre natyrisht është forcuar. Muajin e kaluar, dyshja u panë duke marrë fëmijët e tyre për darkë në një restorant në West Hollywood.