Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Scarlett Johanson fut në telashe të mëdha Disney!

Scarlett Johanson është një nga artistet më të dashura për publikun shqiptar dhe të huaj. Jo vetëm shumë e talentuar, por edhe me një bukuri të jashtme dhe një karakter shumë të fortë që ka shfaqur herë pas here, Johanson ka arritur të bëhet nga aktoret më të preferuara në mbarë botën. Padia e yllit të “Black Widow”, Scarlett Johansson kundër Disney është përshkruar si një nga mosmarrëveshjet më të mëdha të talenteve në Holliwood në dekada, dhe tashmë ka efekte të mëdha në industrinë e filmit.

Nëse nuk jeni në dijeni të konfliktit të fundit në prapaskenë që përfshin Scarlett dhe “House of Mouse”, mosmarrëveshja rrjedh nga vendimi i Disney për të lëshuar “Black Widow” njëkohësisht në teatro dhe sipas kërkesës, më 29 qershor 2021. Johansson ishte paguar tashmë 20 milion dollarë për “Black Widow”, por ajo dhe ekipi i saj menduan se, pasi kontrata e yllit përfshinte një përqindje të faturave, ky vendim uli padrejtësisht fitimet e saj të mundshme. Siç raportohet nga “The Wall Street Journal”, Disney kishte të drejtën e pothuajse të gjitha shitjeve në internet, por vetëm rreth 60% të shitjeve të biletave personale.

Pasi Disney dhe Johanson nuk arritën një marrëveshje, ajo ngriti një padi kundër Disney më 29 korrik. Është padyshim një lajm i madh sa herë që një yll i listës A dhe një studio kryesore nuk shkojnë mirë, dhe në një kohë kur studiot e filmave po lëshojnë gjithnjë e më shumë filma në internet, padia e Johansson mund të çojë në ndryshime thelbësore në mënyrën se si kompensohet talenti për punën e tyre.

Por këto ndryshime janë në rrugën e duhur. Tani për tani, padia ka implikime të mëdha talenti për MCU. Se si do të përfundojë kjo çështje dhe cili do dalë fitimtar, mbetet për t’u zbuluar!