Celebrities Gossip Showbiz

Shakira fillon të shohë dritën në fund të tunelit, babai i saj kthehet në shtëpi!

Duket se në jetën e Shakirës ka filluar të mbizotërojë qetësia, pasi përveç faktit se ajo ka arritur marrëveshje me Gerard Pique për kujdestarinë e fëmijëve të saj dhe do të mund t’i çojë ata në Miami, babai i saj tashmë është në shtëpi pasi ka qenë shtruar me urgjencë në spital dhe ka qëndruar për shumë ditë. Paparazzi spanjoll Jordi Martin, i cili e ndoqi ish-çiftin për 12 vite, ka bërë të ditur lajmin e mirë për familjen e këngëtares:

William Mebarak ka dalë nga spitali dhe tashmë ndodhet në shtëpi. Lajm i mirë për Shakira. Sapo mbërriti babai i saj William në shtëpi pasi doli nga spitali. Fotot këtë pasdite në @ElGordoyLaFlaca. Ne jemi shumë të lumtur për familjen.

Në fund të tetorit, 91-vjeçari thuhet se pësoi një goditje, sipas Jordi Martin, dhe duhej të shtrohej në klinikën Teknon në Barcelonë. Ndonëse në fillim Shakira zgjodhi të heshtte për gjendjen e të atit, nëna e saj Nidia Ripoll foli për këtë:

Ai është mirë, faleminderit Zotit. Ai është shumë mirë, unë jam këtu vetëm për të qenë me të.

Ajo gjithashtu shtoi dhe mohoi se kishte ndonjë komplikacion të madh. Një javë më parë Shakira ka shpërndarë në rrjetet e saj sociale një video në të cilën shihet se si e ndihmon babin e saj të bëjë ushtrime rehabilitimi në klinikë. Në imazhet mund të shihni gëzimin e Shakirës pasi babai i saj mundi t’i mbante këmbët, para së cilës ajo feston dhe puth këmbët e William, një situatë që krijoi polemika sepse edhe pse disa e panë si një gjest të natyrshëm, kishte të tjerë që kritikuan veprimin e përkthyesi i “Monotonía”.