Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Shakira në këngën e saj të re, ka diçka për t’i thënë Gerard Pique…

Këngëtarja kolumbiane, 45 vjeçe, ka bashkëpunuar me producentin Bizarrap në një këngë krejt të re, “Shakira Bzrp Music Sessions 53”, e cila do të publikohet të mërkurën. Dhe tekstet e zbuluara thuhet se e tregojnë Shakira-n duke kënduar “I’m too big for you” në atë që duket të jetë një dedikim për ish-in e saj Gerard, 35 vjeç dhe të dashurën e tij të re Clara Chia Marti.

Sipas “The Sun” ajo e ka bërë tekstin për romancën e re të Gerard-it:

Unë jam shumë e madhe për ty, prandaj je me dikë që është ashtu si ti.

Shakira po bashkëpunon me producentin argjentinas për seancat e tij të fundit muzikore me muzikantë që flasin spanjisht. Shakira dhe Gerard njoftuan ndarjen e tyre pas 11 vitesh së bashku në qershor dhe ata kanë dy djem së bashku Milan, nëntë vjeç dhe Sasha, shtatë vjeçe. Që nga ndarja, Gerard është parë duke puthur me pasion me të dashurën e tij të re, Clara, pasi duket se ata nuk e fshehin lidhjen e tyre të re.

Në tekstin e këngës, të përkthyer nga spanjishtja, Shakira thuhet se vazhdon të këndojë:

Kjo është për mua që të ngordh, të përtyp dhe të gëlltis që të mos pickoj, nuk do të kthehem më tek ti, edhe nëse qan ose më lutesh.

E kuptova që nuk kam faj që të kritikojnë, unë bëj vetëm muzikë, më fal që të përmenda.

Nuk është hera e parë që Shakira e ka përmendur Gerard-in në muzikën e saj pasi i është referuar një ndarjeje ‘të nevojshme’ me një ish që është ‘i ftohtë si Krishtlindjet’ në këngën e saj “Monotonía”.

Kënga, që do të thotë “Monotoni” në shqip, fillon me Shakira-n duke kënduar në spanjisht:

 Nuk ishte faji yt, as i imi. Faji ishte monotonia. Unë kurrë nuk thashë asgjë, por më lëndoi. E dija që kjo do të ndodhte.

Më pas ajo aludon se marrëdhënia kishte mbaruar para se të përfundonte, duke kënduar:

Është një lamtumirë e nevojshme. Ajo që dikur ishte e pabesueshme u bë rutinë.

Buzët e tua nuk më shijojnë asgjë. Tani është krejtësisht e kundërta.

Duket se i referohet përfundimit të lidhjes së saj, ajo thotë:

“Më le për shkak të narcizmit. E ke harruar atë që ke qenë.

Në videon muzikore, Shakira ecën e dëshpëruar nëpër një supermarket me lot në sy përpara se të qëllohet në gjoks nga një burrë misterioz.