Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Botë e Çuditshme Design

Si koha e lirë mund të kthehet në një vlerë të shtuar për ju…

Njerëzit kanë aftësinë e jashtëzakonshme për të qenë në gjendje të vërejnë modelet dhe imazhet e fshehura. Për shembull, truri ynë është zhvilluar të jetë në gjendje të njohë në mënyrë të përsosur fytyrat dhe si rezultat, ne i njohim fytyrat kudo, madje edhe në objekte të pajetë. Kush e di, mbase kjo superfuqi jonë do të ndikojë në mënyrën se si ne zgjedhim rrobat që “shkrihen” me botën përreth nesh.

Është shumë e zakonshme që, kur jemi të mërzitur ose kemi shumë kohë të lirë, një shkëndijë krijimtarie zgjohet tek ne dhe frymëzohemi të krijojmë gjëra që nuk i dinim se ishim të aftë t’i krijonim. Fenomeni i të qenit më krijues kur jemi të mërzitur është diçka universale.

Falë imagjinatës dhe kohës së lirë, ja çfarë kanë krijuar këta njerëz:

Gruaja ime më kërkoi të pikturoja një portret të saj. Kjo ishte më e mira që mund të bëja.

Bëra një shalqi dhe e testova atë në publik.

I dhashë lule ‘LEGO’ nënës time për Ditën e Nënës.

Pasi postova pikturën time të Bad Luck Brian, vetë Bad Luck më kontaktoi për ta blerë atë.

Një strukturë tensioni që unë bashkova nga pjesët rezervë që kisha shtrirë përreth.

Jam mërzitur kohët e fundit, është bërë nga kartoni.

Kur gjyshja është në qytet për fundjavë dhe ju duhet të zbukuroni makinën me mbulesat që ajo qëndis.

Një hamburger i vogël sepse jam në dietë.

Unë mbulova krahët e nxehtë të pulës me ar.

Ju mund ta mendoni atë si një dizajn shumë origjinal postmodern ose thjesht si punë e një marangozi dembel.

Dhe të mendosh se dikush ka marrë kohë për ta bërë këtë në makinën e tij.

Unë bëra një monument për karbohidratin tim të preferuar.