Celebrities Magazine Showbiz

Tashmë në një lidhje 5-vjeçare, Suki Waterhouse tregon se ndjehet mjaft e lumtur me të dashurin Robert Pattinson!

Aktorja dhe modelja Suki Waterhouse është ende e befasuar nga lidhja e saj me yllin e “Twilight” Robert Pattinson. Waterhouse dhe Pattinson u panë për herë të parë së bashku në Londër në vitin 2018 dhe tani jetojnë së bashku në Londër. Në një intervistë me “The Times”, ajo u shpreh:

Jam e shokuar që jam kaq e lumtur me dikë për gati pesë vjet. Unë jam gjithmonë jashtëzakonisht e emocionuar kur shoh emrin e tij të shfaqet në telefonin tim apo edhe një mesazh dhe mendoj se ai ndjen të njëjtën gjë për mua. Ne gjithmonë kemi kaq shumë për të thënë  dhe më duket qesharak.

Waterhouse, e cila luan rolin e Karen Sirkos në serialin e ri të Amazon Prime “Daisy Jones & The Six”, gjithashtu pranoi se ajo përdor yllin e “Batman” për këshilla aktrimi. Më tej, ajo deklaroi:

Do të përpiqem ta bëj që të më ndihmojë me një audicion përpara se të bie në gjumë në divan.

Dyshja e njohur private vetëm së fundmi bëri debutimin e tyre në tapetin e kuq si çift në dhjetor në sfilatën e modës Dior në Egjipt, gati pesë vjet pasi filloi lidhja e tyre. Waterhouse ishte më parë në një lidhje me aktorin Bradley Cooper dhe Pattinson kaloi vite në një lidhje me bashkëpunëtoren e tij të “Twilight”, Kristen Stewart. Me të dyja këto marrëdhënie të mbuluara shumë në media, nuk është për t’u habitur që Pattinson dhe Waterhouse kanë marrë një qasje shumë më private.

Megjithatë, kanë mbetur edhe disa surpriza për dy britanikët. Waterhouse tha për Times se ajo asnjëherë, kurrë nuk do të kishte menduar se do të dilte me një djalë nga Barnes dhe ai nuk mendonte se do të dilte me një vajzë nga Chiswick. Më pas marrëdhënia e tyre u bë më serioze në vitin 2020 kur e gjetën veten në karantinë së bashku.